Raidījums: Uzreiz pēc administratora slepkavības, tagad lietā apcietinātais Uļmans pieteicies uz Bunkus mantojumu

Mihails Uļmans
Mihails Uļmans (ekrānuzņēmums)

Nekā Personīga

Tieši pirms četriem gadiem 31.maijā slepkavas izdzēsa jaunos jaunā advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus dzīvību. Viņš bija iesaistījies vairākās skaļās lietās – strādāja pie maksātnespējīgās Trasta komercbankas, vēlējās kļūt par “ABLV” likvidatoru. Tāpēc versijas, kam Bunkus varētu būt stāvējis ceļā, bija vairākas.

Šonedēļ policija paziņoja, ka Bunkus lieta ir atklāta. Un aiz tās stāv uzņēmējs Mihails Uļmans. Biznesmenis, par kura draudzīgajām saitēm ar ietekmīgu augsta ranga policijas priekšnieku, Bunkus bija informējis tiesībsargājošās iestādes.

Pārdrošā slepkavība notika agrā rītā pie Meža kapiem. Kravas automašīnā paslēpušies noziedznieki raidīja lodes Mārtiņa Bunkus apvidus auto priekšējā stiklā. Noziegumā izmantoto spēkratu  pie krematorijas atrada sadedzinātu. Pēdas bija slēptas profesionāli. Pāri palika auto karkass un metāla stienis Kalašņikova automātam. Aukstasinīgi pastrādātā nozieguma izpildītāji aizmuka.

Pēc četriem gadiem policija ziņo, ka pasūtījuma slepkavība ir atklāta. Noskaidrota visu  iesaistīto personu ķēde. Esot zināmi  kā slepkavības izpildītāji, tā pasūtītāji. Savās mājās Mežaparkā otrdien aizturēja  uzņēmēju un baņķieri Mihailu Uļmanu. Viņš biznesā darbojas jau no 90. gadiem un  visus šos gadus nemainīgi atradies miljonāru saraksta augšgalā.

Uļmanu uz tiesu  atveda saslēgtu roku dzelžos. Seju slēpa maska, uz galvas – kapuce.

Pēc rūpīgi plānotās aizturēšanas operācijas, policija uzņēmēju  Uļmanu vēlējās paturēt apcietinājumā. Atrodoties brīvībā, viņš varētu traucēt izmeklēšanai. Uļmana advokāte piedāvāja viņu  atbrīvot pret drošības naudu, taču tiesa tam nepiekrita. Uļmans paliks apcietinājumā.

Par Bunkus slepkavību aizdomās tur arī Aleksandru Babenko.  Viņš ir Uļmana biznesa partneris vairāk nekā30 gadu. Babenko policija aizturēja uz Jūrmalas šosejas. “Nekā personīga” zināms, ka viņam palicis slikti ar veselību un Babenko nogādāts Stradiņa slimnīcā. Tomēr uz drošības līdzekļa skatīšanu tiesā uzņēmējs ieradās pats,  policijas konvoja pavadīts.

Ne Babenko, ne Uļmans latviski nesaprot, abiem tiesas zālē bija nepieciešams tulks. Babenko advokāte sola lēmumu par apcietinājumu pārsūdzēt.

“Nekā personīga” zināms, ka  apcietinājums šajā nedēļā piemērots vēl vienam aizdomās turētajam par Bunkus slepkavību. Policija neatklāj ne personas, ne viņu lomu sadalījumu. Nerunīgs ir arī Valsts policijas (VP) Sevišķi smagu noziegumu izmeklēšanas nodaļas izmeklētājs, kurš ar šo lietu strādā no pirmās dienas.

Uļmana vārds slepkavības kontekstā izskanējis jau iepriekš. Mārtiņš Bunkus bija pārtikas vairumtirgotāja uzņēmuma “Rego Trade” administrators.

Īsi pirms bankrota  pasludināšanas uzņēmums tika pārdots ārzonas kompānijai, valdē iecelti bezpajumtnieki. No uzņēmuma turpināja aizplūst nauda un pazuda aktīvi. Banku operācijām bija fiktīvu darījumu pazīmes. Pret iepriekšējiem “Rego trade” valdes locekļiem, tai skaitā Uļmanu, Bunkus cēla  prasības tiesā un piedzina  vairākus simtus tūkstošu eiro. Pēc Bunkus iesniegumiem, policija ierosināja četrus kriminālprocesus, tai skaitā par uzņēmuma tīšu novešanu līdz bankrotam.

Divus gadus pirms slepkavības, 2016.gada februārī Bunkus vērsās pie Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera. Viņš aprakstīja konfliktu ar Uļmanu un teica, ka pret viņu policijā tiekot  safabricētas lietas.  Administrators runāja  arī par draudiem dzīvībai. Iesniegumā kā iespējamais agresors  bija nosaukts Mihails Uļmans.

Tā paša gada septembrī ģenerālprokuroram Bunkus rakstīja vēlreiz. Atstāstīja kādu sarunu, ka viņu, līdzīgi kā citu uzņēmēju, kurš nonācis konfliktā ar Uļmanu, varētu arī nošaut. Neskatoties uz šiem izrēķināšanās draudiem, tiesībsargājošo iestāžu rīcība nesekoja.

Bunkus gadu pirms slepkavības Finanšu un kapitāla tirgus komisijai ziņoja par iespējamiem naudas atmazgāšanas darījumiem Uļmanam pastarpināti piederošajā Latvijas pasta bankā, tagad “LPB Bank”.

Bunkus iesniegumu  pievienoja  citiem darba materiāliem, un pēc gada banku sodīja  ar vairāk nekā divu miljonu eiro lielu sodu.

Savā iesniegumā  ģenerālprokuroram Mārtiņš Bunkus minēja vēl kādu  faktu. Uļmans iespējams policijā kādu piekukuļo. Un atbalstu uzņēmējam sniedzot augsta ranga policijas darbinieks Andrejs Sozinovs. Viņš bija  Kriminālpolicijas šefs Rīgas reģionā un Sozinovu, pieredzes un kontaktu dēļ, sauca par vienu no ietekmīgākajiem policistiem valstī.

Paralēli darbam policijā  Sozinovs kādu laiku strādāja arī “LPB Bank” apsardzē.  KNAB Bunkus aizdomas pārbaudīja, taču neko neatrada. Sozinovs amatu tobrīd saglabāja.

Nogalinātā Bunkus ģimene uzskata, ka Sozinovs, iespējams, centies iejaukties policijas darbā arī pēc Bunkus nogalināšanas. Pirms diviem gadiem VP Iekšējās kontroles birojs, nopratinājis ap 30  policistus un atklājis, ka viens darbinieks nespēj pamatot, kāpēc izmantojis datu bāzes un vācis ziņas par Bunkus slepkavības lietu. Ierosināta disciplinārlieta .

Policijas vadībā nonākot Armandam Rukam, Sozinovu pārcēla amatā uz Jelgavu. Bet darbu policijā pavisam viņš atstāja tikai pagājušajā vasarā, kad viņu apsūdzēja naudas atmazgāšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Uzreiz pēc administratora slepkavības Uļmans pieteicās uz Bunkus mantojumu – vairāk nekā 300 000 eiro (345 748 eiro).

Uļmans par Bunkus ģimenes pārstāvju izteikumiem bija vērsies tiesā, prasot godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu, taču tiesā zaudēja.

Pēc Mārtiņa Bunkus nāves, par “Rego trade” maksātnespējas administratoru kļuva Kaspars Novicāns. Viņš arī vērsies tiesā pret Bunkus ģimeni, lai atgūtu līdzekļus Uļmana labā un vēl piedevām līdzekļus prasa ieskaitīt “LPB Bank”, kurā Uļmans ir viens no patiesajiem labuma guvējiem. Novicāns raidījumam apgalvo, ka vērsties pret Bunkus ģimeni viņam liekot likums.

Policija aicina visas tās personas, kurām ir ko liecināt Bunkus slepkavības lietā, pieteikties pašām labprātīgi. Un sola garantēt anonimitāti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Ko āksts ar tādu vārdu — Mihails Uļmans — vispār tiek laists iekšā Latvijā? Atkal Dambraušķa TUAs?

ulmanologs
ulmanologs

Gan vinjsh, gan vinja teevs Abrams Ulmans sheit dzimushi. Zhiidi, starp citu. Bet vispaar vinjsh tiiri normaals vecis, agraak pazinu.

šerloks holms
šerloks holms

Nez kurš nogalināja Pāvelu Rebenoku?