Truksnis pārsūdzējis sev nelabvēlīgo spriedumu “komandējuma krimināllietā”

Gatis Truksnis

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (ZZS/LZP) un mēra biroja vadītājas Ingrīdas Vilkārses aizstāvji ir iesnieguši kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesa (RAT) spriedumu tā dēvētajā “komandējuma krimināllietā”, ar kuru abi tika atzīti par vainīgiem un Truksnim piemērots sods 5000 eiro apmērā, bet Vilkārsei 2500 eiro apmērā.

Tagad Augstākajai tiesai būs jāizvērtē, vai ir ierosināma kasācijas tiesvedība.

Iepriekš vēstīts, ka RAT apmierināja prokurora iesniegto apelācijas protestu un atcēla Rīgas rajona tiesas pērnā gada aprīļa attaisnojošo spriedumu.

Apelācijas instances tiesa taisīja jaunu spriedumu, abus apsūdzētos atzīstot par vainīgiem viņiem celtajā apsūdzībā. Notiesājoša sprieduma gadījumā Truksnis zaudētu amatu.

RAT tiesnese Irīna Jansone norāda, ka “apelācijas instances tiesa citādi vērtēja pierādījumus lietā un atšķirībā no pirmās instances tiesā lemtā atzina tos par pietiekamiem, lai taisītu notiesājošu spriedumu”.

Kā zināms, pirmās instances tiesa abu apsūdzēto personu darbībās nav varējusi konstatēt visas nepieciešamās Krimināllikuma 327.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes un tas arī bija pamats attaisnojošam spriedumam.

Saskaņā ar apsūdzību, amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, vienojās ar otru personu, ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu amatpersonas darba kavējumam – neattaisnotai prombūtnei.

Prokuratūras ieskatā, viltotais dokuments tika iesniegts iestādes grāmatvedībā.

Pirmstiesas izmeklēšanu pirms lietas nodošanas apsūdzību celšanai, šajā lietā veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Truksnis figurēja arī krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza.

Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Par minēto noziegumu izdarīšanu viena persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra – ar 8600 eiro sodu

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Troksnis
Troksnis

Protams, ka pārsūdzēs.
Kurš tad no kampējiem godprātīgi ir atzinies – jā, esmu vainīgs. Neviens.