Traģiski un šokējoši: ceļu satiksmes negadījumos šogad bojā gājuši jau pieci riteņbraucēji

riteņbraucēji

Sākoties siltajam laikam, velosipēdistu skaits ielās krasi palielinās. Ar to skaidrojams, ka vasaras periodā ceļu satiksmes negadījumu daudzums, kur iesaistīti riteņbraucēji, manāmi kļūst lielāks. Šī gada laikā izraisītajās sadursmēs gājuši bojā jau pieci riteņbraucēji.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba intervijā Latvijas Radio atzīmē, ka Latvijā visvairāk tieši jūlija un augusta mēnešos riteņbraucēji iekļūst ceļu satiksmes negadījumos. Piemēram, pērn 51 % no visiem riteņbraucēju negadījumiem notika tieši Rīgā, galvenokārt diennakts tumšajā laikā.

„Latvijā vairāk kā puse jeb 52 % mēdz pārvietoties ar velosipēdiem. Savukārt, runājot par šo gadu, varam atzīmēt, ka pirmajos piecos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 148 velosipēdisti. Pērn tie bija 178 riteņbraucēji. Šogad avārijās dzīvību zaudējuši pieci velosipēdisti. Lai mazinātu traumas riskus, cilvēkiem, kuri izvēlējušies pārvietoties ar riteņiem, nepieciešams vienkārši ievērot ceļu satiksmes noteikumus, tai skaitā pirms manevriem jārāda signāls, jāapstājas pie aizliedzošā luksofora signāla, jāizmanto tam paredzētā infrastruktūra. Pirms katra manevra jāpārliecinās, vai netuvojas automašīna, kā arī vienmēr jāatceras, ka velosipēdists ir mazāk aizsargāts ceļu satiksmes dalībnieks, tāpēc ir pakļauts lielākam riskam,” klāsta Rumba.

CSDD atgādina, ka ir svarīgi, lai sagatavotos gan velosipēdists, gan arī tiktu sagatavots braucamais. Velosipēdistam ir jāatceras, ka velo apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības testu. Savukārt velosipēdu ieteicams piereģistrēt CSDD reģistrā.

CSDD norāda, ka, pirms doties ar velosipēdu ielās, ir svarīgi atsvaidzināt zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
AiNuAi
AiNuAi

Visu cieņu pedāļotajiem, bet uz ielas viņi brauc tā it ka pārvietotos bruņu mašīnās … ignorējot veloceliņus un noteikumus.

Inga
Inga

Gribētos redzēt statistikas apkopojumu par to, cik daudz cilvēku cietuši riteņbraucēju dēļ – 2 no man zināmiem gados vecākiem cilcēkiem tika notriekti uz gājēju ietves – vienā gadījumā cilvēks par laimi tika sveikā ar viegliem sasitumiem, otrā – vairākus gadus gadīja gūžas kaula operāciju, jo ģimene (mēte, tēvs, bēns), kuras bērns gados vecāko cilvēku notrieca, aukstasinīgi aizbrauca no notikuma vietas, atstājot cietušo sāpēs un šoka stāvoklī , pat neizsaucot ātro palīdzību…

Nu tas taa
Nu tas taa

Nav mums vajadzīgā infrastruktūra lai brauktu ar velosipēdu. Ignorēt šo faktu var būt letāla kļūda.

XOnaut
XOnaut

Tapēc , ka ar to, ka nopērk rite vien nepietiek… Diemžēl noteikumu nepārzināšana/ignorēšana pie tā noved.