Tiesnešu biedrība nosoda iekšlietu ministra nepieņemamos izteikumus

Rihards Kozlovskis

Latvijas tiesnešu biedrība nākusi klajā ar paziņojumu par iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) pausto viedokli “Zolitūdes lietā”. 

2016.gada 8.novembrī raidījumā “LNT ziņas” iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda bažas, ka “Zolitūdes lietu” iztiesā tiesnesis, kuram ir tikai divu gadu stāžs un kura pieredze krimināllietu izskatīšanā ir nepietiekama.

“Ņemot vērā iekšlietu ministra 2016.gada 8.novembrī publiski raidījumā “LNT ziņas” pausto viedokli par “Zolitūdes lietā” iesaistītā tiesneša kompetenci, Latvijas tiesnešu biedrība sniedz sekojošu paziņojumu.

Neviens nav tiesīgs izdarīt tiešu vai netiešu ietekmi uz tiesnešu darbu. Lietā iesaistītie tiesneši ir neatkarīgi un pakļauti tikai likumam.

Publiski paziņojumi no augstu amatpersonu puses, bez jebkāda pamata apšaubot valstī noteiktajā tiesiskajā kārtībā iecelta tiesneša kompetenci, ir nepieņemami. Tie liecina par attiecīgās amatpersonas vājo izpratni par tiesu varu un tās lomu demokrātiskā sabiedrībā. Šādi izteikumi tiesiskā valstī nav pieļaujami, un var tikt uztverti kā centieni ietekmēt tiesu.

Par tiesnesi var kļūt tikai Latvijas pilsonis — augsti kvalificēts un godīgs jurists, kurš sasniedzis 30 gadu vecumu, ieguvis augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikāciju, kā arī maģistra vai doktora grādu. Kā arī darbojies juridiskajā specialitātē vismaz piecus gadus pēc jurista kvalifikācijas iegūšanas vai strādājis vismaz piecus gadus tiesas priekšsēdētāja palīga vai tiesneša palīga amatā, nokārtojis kvalifikācijas eksāmenu.

Latvijas tiesnešu biedrībai nav ne mazāko šaubu, ka “Zolitūdes lietā” iesaistītie tiesneši savus pienākumus veiks rūpīgi un ar visaugstāko atbildības sajūtu.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: tiesas.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar