Tiesa skatīs Lemberga 3000 eiro kompensācijas pieprasījumu par apcietinājumā liegto pilnveidīgo pastaigu

Aivars Lembergs

Administratīvā rajona tiesa Liepājā ir pieņēmusi apsūdzētā bijušā Ventspils mēra, pašreizējā Ventspils domes deputāta Aivara Lemberga («Latvijai un Ventspilij») iesniegumu, kurā tiek prasīta 3000 eiro kompensācija par Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) prettiesisku rīcību, liedzot viņam pilnveidīgu pastaigu.

Lembergs vērsās tiesā 4.aprīlī. Viņš lūdz tiesu atzīt par prettiesisku IeVP rīcību, ar kuru viņam tika ļauta pastaiga tikai vienu reizi dienā uz vienu stundu 12 kvadrātmetru pagalmā.

Viņš prasa, lai IeVP atlīdzina nemantisko kaitējumu, izmaksājot 3000 eiro, kā arī atvainojas.

Tiesa aicināja IeVP mēneša laikā sniegt rakstveida paskaidrojumu par Lemberga pieteikumu.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance 2021.gada 22.februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
dusmiga
dusmiga

Pilnīgi zaudējis kaunu. Izlaida ārā… bet viņš tik raksta un sūdzās. Kaut kāds izredzētais atradies .. Atpakaļ cietumā, un bez pastaigas lai sēž. Un tā ir viņa ņirgāšanās par visu un visiem.

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Šitais vēl prasa naudu ??? Ventspils šakālis valstij parādā miljards dolāros. Glumais, viltīgais, beskaunīgais vecis ņirdz par mums visiem. Tam jāsapūst cietumā !!!

Lembergs ķēmojas
Lembergs ķēmojas

Ar šitādām muļķībām tiesai gan nebūtu jātērē savs laiks.

Aplausu tad nav...
Aplausu tad nav...

Hei, Ventspils flīžu apjūsmotāji! Ko tad nedziedat slavas dziesmas savam patronam?

Cerbers
Cerbers

Pārdod Puzi un pietiks līdz mūža galam

Romualds
Romualds

Šis kunga izstrādājums jau sen ir paņēmis no valsts visu komopensāciju, par jebko, ko tam no valsts nācies vai vēl nāksies “ciest”.

Cilvēktiesību tiesa
Cilvēktiesību tiesa

Nu, jaunajā Liepājas cietumā visi varēs izstaigāties pēc sirds patikas. Visi bordāna saimnieki un oligarhi – esterkini, kargini, berņi. Priekš kā ta 8 hektārus meža izgrieza? Tak, lai lielāki pastaigu laukumiņi būtu saimniekiem!

šimeš
šimeš

Piekrītu , jaunajam cietumam jāatbilst visām prasībām. Citādi Lembergs sniedz prasību pēc prasības, gatavojās sēdēt, bet vecajos cietumos normālu sēdēšanu grūti būs nodrošināt. Jaunajā būs visas ekstras, nebūs tālu no mājām u.c. kas vajadzīgs mierīgai atsēdēšanai. Kat tikai paspētu laicīgi uzcelt.

Haris
Haris

Ceram uz taisnīgu Tiesu !

zinātāja
zinātāja

Taisnīga tiesa ir lembergam jāsēž aiz reswtēm vismaz 20 gadus.