Tiesa piedzen no bijušajiem “Krājbankas” valdes locekļiem 15 miljonus

Latvijas krājbanka

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šā gada 21. jūnijā nospriedusi solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no septiņiem bijušajiem “Latvijas Krājbankas” (“Krājbanka”) valdes locekļiem. Personu vārdi pašlaik netiek atklāti, informē administratora “KPMG Baltics” sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Bijušie bankas valdes locekļi bez pietiekama saimnieciska pamatojuma izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus, skaidro Fīrmanis.

“Krājbankas” administrators “KPMG Baltics” prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumiem, kas bankai radušies laikā līdz maksātnespējas procesa uzsākšanai, cēla 2015. gadā. Pašlaik lieta ar pārsūdzību jau ir nonākusi Rīgas apgabaltiesā.

Fīrmanis piebilda, ka Anglijas Augstākā tiesa pērnā gada maija nogalē atzinusi “Krājbankas” faktiskā vairākuma akcionāra un bijušā padomes locekļa Vladimira Antonova vainu zaudējumu nodarīšanā bankai gandrīz 100 miljonu eiro apmērā.

Kā zināms, ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums “Krājbankā” konstatēts 2011. gada nogalē. Jau tā paša gada 23.decembrī banka pasludināta par maksātnespējīgu. Policija par notikušo sāka izmeklēšanu.

Šā gada jūnija pirmajā pusē tiesā nonāca krimināllieta par 90 miljonu eiro piesavināšanos no “Krājbankas” līdzekļiem. Šajā lietā apsūdzības celtas piecām bijušajām bankas atbildīgajām amatpersonām.

Prokuratūra šajā lietā apsūdzēto vārdus neatklāja, taču aģentūra LETA ziņoja, “Krājbankas” kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis, bankas līdzīpašnieks Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar