Tiesa attaisno krāpšanā apsūdzēto uzņēmēju Tamužu un deputātu Zakatistovu

Aris Zakatistovs

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien attaisnoja krāpšanā apsūdzēto uzņēmēju Viesturu Tamužu un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (attēlā).

Prokuratūrā norādīja, ka tā vispirms sagaidīs un iepazīsies ar tiesas motīviem un tad vērtēs, vai būs pamats iesniegt protestu par spriedumu.

Zakatistovs pauda, ka brīdī, kad viņu aizturēja un “manu reputāciju bradāja, mediju interese bija ievērojami lielāka, nekā šodien, kad mani pilnībā attaisnoja”. Zakatistovs apgalvo, ka Latvijā ir sen zināma problēma ar pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti, un politiķis uzskata, ka viņa lieta būtu jāizmanto “kā paraugs slikti izdarītam darbam”. Deputāta ieskatā Ģenerālprokuratārai vajadzētu pievērst uzmanību lietā apsūdzību uzturošā prokurora Māra Urbāna darba kvalitātei.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Urbāns iepriekš bija tiesai nodevis krimināllietu abu minēto personu apsūdzībā par 26 620 izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt 2420 eiro no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia grupa”.

Krimināllietā arī bija sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai.

Saskaņā ar apsūdzību 2016.gadā Zakatistovs vienojās ar vides apsaimniekošanas uzņēmuma AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no “Eco Baltia” meitassabiedrības SIA “Eco Baltia grupa” nolūkā finansēt Zakatistovu kā partijas politiķi.

Tamužs informēja “Eco Baltia grupas” vadību par nepieciešamību viņam saņemt Zakatistova sniegtās konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka faktiski konsultācijas netiks sniegtas, uzskata prokuratūra.

Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp “Eco Baltia grupa” un Zakatistovam piederošo “Per capita”, laikā no 2016.gada jūnija līdz 2017.gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem.

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza “Eco Baltia grupa” apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet Tamužs neinformēja “Eco Baltia grupa” vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas, uzskata prokuratūra.

“Eco Baltia grupa”, būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz “Per capita” bankas kontu kopumā 26 620 eiro, noskaidrojuši izmeklētāji.

“Eco Baltia grupa” neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, proti, par svešas mantas lielā apmērā iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi apsūdzētie savu vainu nolieguši. Tamužs paziņojis, ka viņam vispār nav skaidrs, uz kāda pamata šī lieta tika ierosināta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dominiks
Dominiks

Mēs esam lielo pārsteigumu valstele, kur korupcija, shēmošana, zagšana ir cieši savījusies, sapinusies, aizsegusies visos valsts varas līmeņos. Saeimā budžeta komisiju vada Bondars ar 5 miljonu uzrēķinu no Latvijas krājbankas un tagad “likumīga ” parāda pārpirkšana no citas bankas darboņa, tad KRĀPŠANĀ APSŪDZĒTAIS DEPUTĀTS ZAKATISTOVS- Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, tad vēl veselības ministrijas neadekvātie vakcīnu, sejas masku un testu iepirkumi, kur izsaimniekoti apmēram 60 miljoni eiro un t.t. Valsts parāds pieaudzis par 12 miljardiem eiro, bet valstī un valdībā vēl joprojām viss “kārtībā”, jo ir taču kaut kur karš un naudu varam tērēt uz nebēdu. Es ceru, ka pienāks diena,… lasīt vēl »

jibiorio
jibiorio

Bordāna pirksts…

Stienis
Stienis

Neapšaubāmi kārtējais stienis prokuratūrai, taču svarīgāk bija noskaidrot – vai Zakatistovs šīs konsultācijas sniedza. Ja jau nesniedza, tad aizdomu ēnu tāpat paliek, pat ja prokurors to pierādīt nevarēja.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Zakatjistovs ir finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs. Ļoti atsaucìgs cilvēks. Nav liekvārdīgs. Kopā ar Jāni ir laba komanda. Izprot stratēģisko mērķi, ka Latvijai jākļūst par Rosijas ofšoru.

punkti
punkti

Bezkompromisa tiesikusmpirmsvelēšanu izpaysmē te punktus krāj bordānistiem