Tas būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski. DP aiztur Lato Lapsu

Lato Lapsa
Drošības policija (DP) trešdien aizturējusi žurnālistu, portāla “Pietiek.com” vadītāju Lato Lapsu.

Lapsa telefonsarunā apstiprinājis, ka atrodas vienā no DP izolatoriem.

“Man pateica, ka esmu aizturēts, jo man līdzi ir diktofons, ar kuru ieeja DP ēkā neesot atļauta. Nekas vairāk man netika paskaidrots, vien pateikts, ka gadījumā, ja es pretošos, pret mani tiks pielietots spēks. Sanāk tāds pašmāju gestapo,” sacīja Lapsa.

DP paskaidroja, ka Lapsa aizturēts, jo “viņš nepakļāvās likumīgām DP amatpersonu prasībām”. Šī iemesla dēļ izsaukta Valsts policija.

Uz DP Lapsa bija devies, lai nodotu iesniegumu DP priekšniekam Normundam Mežvietam.

Iesniegumā Lapsa norāda, ka šā gada 26.un 27.aprīlī DP darbinieki esot prettiesiski un pretlikumīgi veikuši viņa pamattiesību aizskārumu, kavējot veikt filmēšanu sabiedriskā vietā Rīgā, Ērgļu ielā. Lapsa pauž, ka šāda rīcība ir prettiesiska un nepieļaujama.

“Redzēsim, vai es iziešu no DP ar visu diktofonu,” piebilda Lapsa.

Papildināts:

VP Centra iecirknī sākta administratīvā lietvedība, lai pārbaudītu, vai Lapsas rīcībā ir saskatāmas administratīvā pārkāpuma pazīmes. VP ir saņēmusi viņa paskaidrojumus, kā arī iesniegumu, kurā Lapsa lūdz izvērtēt notikušā apstākļus un likumību.

Pēc paskaidrojumu sniegšanas Lapsa policijas iecirkni pametis.

Lapsa aģentūrai LETA teicis, ka iznācis no policijas un tagad ir jāsaprot, «kas tas tāds bija un kā tas tiesiskā valstī bija iespējams».

«Man jāparunā ar advokātu, jo advokāta izsaukšana man arī bija prettiesiski liegta šīs aizturēšanas laikā,» uzsvēris Lapsa un piebildis, ka plašākus komentārus plāno sniegt rīt plkst.11 nelielā preses konferencē pie DP ēkas Ērgļu ielā.

 

Avots: BNS

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Bet vai jums nešķiet, ka Drošības policijai vajadzētu nodarboties ar daudz svarīgākām lietām – pretizlūkošanu, spiegu atmaskošanu, valsts drošību galu galā?
Bet te kā bērnudārzā mēģina apliecināt savu statusu, varenību, bezjēdzīgu principialitāti. Un galvenais pret ko…? Lato. Un jautrākais, ka viņam ir zināma taisnība.

.
.

vai tad viņs nav vp, dp aģents, viņš tokš ir zem dzeltena, viņa kases gabali nožēlojami, LAI PIESEGTU PATIESĪBU

Santo Vilks
Santo Vilks

protams :))))))

Kasparsss
Kasparsss

..kaa juus domaajat? Vai Lato Lapsa buutu piemeerots kandidaats prezidenta amatam Latvijaa?