Suņu barības Dogo reabilitācija: veiktās analīzes bijušas kļūdainas

suņi

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atcēlis visus uzņēmumam Tukuma straume piemērotos ierobežojumus suņu barības Dogo un kaķu barības Ņau ņau, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas (Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH) saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos karbamīds nav konstatēts, informē PVD.

Austrijas laboratorijā testēšana veikta, izmantojot divas metodes. Vienā gadījumā karbamīda saturs tika noteikts mērot optisko blīvumu pie 420 nanometru (nm) viļņu garuma, bet otrā gadījumā, kā to paredz Eiropas Komisijas normatīvie akti, tas tika noteikts, mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma.

No Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka, izmeklējot barības paraugus ar noteikto metodi, t.i. mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma, karbamīda klātbūtne paraugos konstatēta netika.

Atgādinām, ka PVD atkārtotai izmeklēšanai uz Austrijas laboratoriju nosūtīja tos uzņēmuma Tukuma straume ražotās barības paraugus, kuros Dānijas laboratorija (Fødevarestyrelsens Laboratorie Aarhus) iepriekš konstatēja karbamīdu.

Dānijas laboratorija neoficiāli ir apstiprinājusi, ka, izmeklējot uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugus, ir kļūdījusies testēšanas metodes izvēlē.

“Šis incidents nedrīkst palikt bez ievērības, tāpēc dienests par to informēs Eiropas Komisiju. Nav iedomājams, ka uzraudzības dienesti nevar uzticēties laboratorisko izmeklējumu rezultātiem”, saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, “Dienests uzņēmumam jau ir apliecinājis, ka šī situācija nav pieņemama un atvainojies arī Dānijas laboratorijas vietā”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: db.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bezcerība
Bezcerība

Tā tas notiek valstī, kuru pārvalda marionešu kliķe, paklausīgi relizējot pasūtītu ekonomisko politiku. Uz kartes šis ir tikai krāsu pleķis, bez valstij piemītošām pazīmēm un kvalitātēm. Tiem, kas šeit vēl kaut ko dara, laiks domāt!

Jānis
Jānis

Nu ko tagad konkurenti izdomās, nevar taču pieļaut ka te kaut ražo un var apdraudēt peļņu, ar cukuru izdevās, zivis arī vairs nesapdraud pozīcijas, olas pagaidām vēl ražo, bet nomelnošana ir sākusies. Te der jebkuras metodes – apmelošana, tīša produktu bojāšana utt. galvenais noņemt konkurentu!