Sudrabai aizdomas, ka KNAB oligarhu lietā īstenojis dažādu politiķu intereses

Sudraba

Tā sauktās “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija aicinās prokuratūru veikt pārbaudi par lietas izmeklēšanas procesu no profesionālā viedokļa. To intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja komisijas vadītāja Inguna Sudraba (“No sirds Latvijai”).

Tā būšot viena no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas rekomendācijām, noslēdzot darbu pie “oligarhu lietas” izpētes.

Sudraba ir pārliecināta, ka šīs lietas izmeklēšanas laikā notikusi “skaļa bļaustīšanās un šovu taisīšana”, bet reāli fakti un pierādījumi neesot savākti.

Viņasprāt, bijusī KNAB vadītāja vietniece, pašreizējā Rīgas domes deputāte Juta Strīķe (Jaunā korservatīvā partija) un bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija), atbildot par izmeklēšanas darbu KNAB, “gadiem nav parādījuši rezultātu”.

“(..) Mans viedoklis ir, ka ir ļoti, ļoti būtiski, lai prokuratūra veic vēl vienu procesu par šo procesu, kāpēc [šī lieta] no profesionālā viedokļa beigusies ne ar ko,” teica Sudraba.

Pēc viņas domām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šajā lietā īstenojis dažādu politiķu intereses. Politiķe gan atturējās minēt konkrētu politiķu vārdus, tie nebūšot arī gala ziņojumā.

“Nedrīkst būt no krimināllietas, operatīvās lietas tikai interešu realizācija. Tas viss ir jāparāda, kas profesionāli netika izdarīts pareizi. (..) Tas noteikti ir jāizdara, lai sabiedrībai iedotu pārliecību, kas viss ir jāizmaina tiesībsargājošo institūciju darbā, lai tas būtu profesionāls un lai mēs varam uzticēties tam, ka šeit ir tiesiska valsts,” sacīja Sudraba.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar