Stukāns sola “rādīt klasi”

Stukāns Juris

Sīku noziegumu lietas, kurās likumpārkāpējs pieķerts pie rokas, ir iespējams panākt iztiesāšanu 48 stundu laikā, pārliecību pauda jaunievēlētais ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Viņš arī esot gatavs doties uz policijas iecirkni, lai parādītu, kā to ir iespējams īstenot.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” Stukāns pastāstīja, ka par šo jautājumu plāno uzklausīt Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras un Latgales priekšpilsētas policijas pārvaldes priekšnieku redzējumu. 

“Kad es sapratīšu, ko viņi runā, tad es viņiem nodemonstrēšu reālajā lietā, kā to var izdarīt. Un viņi pēc shēmas attiecīgi darbosies citās lietās,” sacīja Stukāns. Viņš vēlas arī redzēt, kā šāda pieeja darbojas ārpus Rīgas.

“Man šobrīd laiks atradīsies. Jo es tagad nolēmu sašaurināt komunikāciju ar žurnālistiem un vismaz pāris mēnešus kaut ko izdarīt.

Es praktiski aiziešu uz policijas iecirkni un mēģināšu to izdarīt 48 stundu laikā. Un tad jums pastāstīšu, vai tas ir iespējams, vai nav,” sacīja ģenerālprokurors.

Viņš pauda pārliecību, ka no likuma viedokļa to iespējams izdarīt. Turklāt problēmām nevajadzētu būt arī ar apsūdzētā aizvešanu uz tiesu, ja viņš tiek aizturēts, norādīja Stukāns.

“Ja policija aiztur zagli un viņš guļ policijas iecirknī, tad no rīta viņu mierīgi var aizvest [uz tiesu], jo 48 stundas drīkst būt zem aresta bez tiesneša sankcijas. Pietiek ar to, ka viņš ir noķerts aiz rokas, izdarot noziegumu. Un tad nākošajā rīta aizbrauksim uz tiesu. Ir noteiktas tiesnešu dežūras – tiesneši pusdeviņos sēž un gaida. Aizbrauksim un paskatīsimies, kā tas viss notiks,” skaidroja ģenerālprokurors.

Savukārt viņš iebilda par sen diskutētu ideju dekriminalizēt maza apmēra zādzības. “Interesants priekšlikums. Tad mēs varētu visi mazā apmērā, tas nozīmē līdz minimālai algai, katru vakaru iet uz veikalu, savākt pārtiku un nemaksāt. Bet administratīvai atbildībai kāda jēga, ja (..) tās izpilde ir minimāla?” pauda Stukāns.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar