Stukāns: “Par nepamatotām kratīšanām, nepamatotu aizturēšanu atbildīgs nav ne prokurors, ne tiesnesis”

Kas notiek, ja tiesnesis vai prokurors ir kļūdījies un tiek veiktas nepamatotas kratīšanas vai nepamatotas aizturēšanas? Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Kārtības rullis” skaidroja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

“Likumā ir rakstīts – ne tiesnesis, ne prokurors [par kļūdīšanos] neatbild, bet katru gadu valsts [tātad, nodokļu maksātāji – red.piez.] samaksā personām par nepamatotām kratīšanām, nepamatotu aizturēšanu. [..]

Ir izveidots mehānisms – ja kļūdījies prokurors vai tiesnesis, pārsvarā tur ir vai nu izmeklēšana, vai prokurors, cilvēkam tiek samaksāta neliela kompensācija. Tiek izvērtēts arī prokurora darbs.”

Uz raidījuma vadītāja A.Pučes jautājumu, vai šis prokurors, kurš pieļāvis kļūdu, tiek pazemināts amatā, varbūt nesaņem algu, atbildi sniedza cits raidījuma viesis, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļas virsprokurors Juris Juriss.

“Gadās arī tā – prokurori, kas nekvalitatīvi ir veikuši pienākumus, reizēm tiek pazemināti amatā, viņiem reizēm pazemina atalgojumu, bet viss ir atkarīgs no [prokurora] pārkāpuma “dziļuma”. Būtiskākais, ka par to tiek izdarīti secinājumi,” norādīja J.Juriss.

Fragments no TV24 raidījuma “Kārtības rullis”

Visu raidījumu var noskatīties ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Elīna
Elīna

Nu tik krata, aiztur, nepatiesi apsūdz, arestē, konfiscē, un neviens nav vainīgs. SUPER. Apsūdz pamatojoties uz “viena narkomāne bomze pateica, ka iedeva kukuli 10000 eiro, un viss! Vainīgs! Pēc nāves soda maziņš UPS!, kļūdīties ir cilvēcīgi! Prokurors kļūdījās, tiesnesis kļūdījās, samaksājiet 100 eiro kompensāciju cilvēkam, kuram jau atņemtas tēva mājas, mašīna darbs, brīvība, veselība. Taisnības nav!!!

padumjais padomietis
padumjais padomietis

Kolektīvs ir atbildīgs.

Baiļu faktors
Baiļu faktors

Baisi.
Juriss Juriss jau sen pelnījis vietu uz apsūdzēto sola saistībā ar Meroni afēru, ļaujot Latvijas valstij nozagt Ventspils ostas aktīvus.
Tagad sanāk, ka ģenerālprokurors apliecina – valstī prokuroru uzraudzības nav.

sumpurnis
sumpurnis

Forši! Tagad ātri pie prokurora, lai viņš nokārto kaimiņam kādu laiciņu pasēdēt kamēr notiek apstākļu noskaidrošana, jo citādi kaimiņš aizmirsīs pieskatīt savu kaķi, lai nemīž uz mana tepiķīša.

pišjānis rudzītis
pišjānis rudzītis

Var jau muļķības rakstīt…

Ļeņina skolnieks
Ļeņina skolnieks

Pa pareizu ceļu virzāties biedri! Ar komunisma/neoliberālisma ienaidniekiem nav ko ceremonēties. Laiks atjaunot troikas, visu laiku efektīvāko tiesu sistēmo. Vienā dienā var notiesāt pat 20 cilvēku, ja vajag. Vajadzīgs prokurors, tiesnesis, un kompartijas sekretārs (var paņemt no Vienotības). Nost ar buržuāziskajām nevainības prezumpcijām un pērkamajiem advokātiem, kuri nepārstāv partijas intereses!

P.s.
Ļeņins klausās un apmierinātībā smaida savā mauzolejā, bet Višinskis aiz skaudības ellē salst nost.