Stukāns: Ekonomisko lietu tiesas izveide tieslietu sistēmā neko neatrisinās

Juris Stukāns

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) plāno izveidot Ekonomisko lietu tiesu, izvirzot to kā valsts mēroga prioritāti. Savukārt Rīgas Apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas tiesnesis Juris Stukāns vērtē, ka Ekonomisko lietu tiesas izveide tieslietu sistēmā neko neatrisinās.

Bordāns idejas svarīgumu pamato ar to, ka Latvijā ir ieilguši finanšu noziegumi, komercstrīdi un korupcijas lietu iztiesāšana. «Minēto lietu ilgtermiņa izmeklēšana un iztiesāšana negatīvi ietekmē mūsu valsts reputāciju, tautsaimniecību un rada nozieguma izdarītājiem nesodāmības ilūziju. Ekonomisko lietu tiesas izveide nav atliekams jautājums.»

Tikmēr Rīgas Apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas tiesnesis ir pārliecināts, ka šādas tiesas veidošana būtu nelietderīga valsts līdzekļu izšķērdēšana un ka ministru kāds maldina.

«Neviens nav pret, ka tiesnešiem vajadzētu specializēties, bet tērēt pusmiljonu, izveidot atsevišķu ēku – tas ir strupceļš. Uzskatu, ka nelietderīgi tiks izlietoti valsts līdzekļi. Kāda atšķirība – tiesneši sēž vienā vai otrā ēkā? Nekas nemainīsies, jo lietu izmeklēšanu, izskatīšanu nosaka procesuālie likumi. Un, ja tie netiek mainīti, tad var veidot vairākas atsevišķas tiesas, bet nekas nemainīsies,» komentē Stukāns.

Tiesnesis uzskata, ka ekonomisko lietu tiesas izveidošana ir izdevīga uzņēmējiem, lai ātrāk tiktu atrisinātas ekonomiska rakstura lietas.

«Viņi lobē šo procesu, lai viņiem būtu izveidota atsevišķa tiesa,» teica Stukāns. Viņš arī norāda, ka Bordāna ieceres un plāni nav slikti, bet netiek vērtēts ieguvums. «Mērķi un to, ko vēlas ministrs sasniegt – visi tos saprot, atbalsta un piekrīt, bet risinājumi, kas tiek piedāvāti, ir nepamatoti un netiek izvērtēti pēc iespējamā rezultāta,» teica Stukāns.

Plānots, ka ekonomisko lietu tiesa būs kā patstāvīga rajona (pilsētas) tiesas instance, bet apelācijā – specializēta kolēģija, kurā tiesneši un darbinieki tiks atlasīti pēc augstiem kvalifikācijas kritērijiem, izvērtējot arī reputācijas aspektu, skaidro Tieslietu ministrijā.

Pēc Bordāna teiktā, Ekonomisko lietu tiesa varētu uzsākt darbu 2021.gada 1.janvārī.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar