Stukāns atvainojas sabiedrībai, ka neizteicās pietiekami precīzi un tādējādi rosināja maldīgi uztvert viņa teikto

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Ģenerālprokurors Juris Stukāns atvainojas Latvijas sabiedrībai saistībā ar saviem izteikumiem intervijā žurnālam “Ieva” par neseno sievietes slepkavību Jēkabpils novadā, teikts paziņojumā prokuratūras mājaslapā.

Paziņojumā sacīts, ka saistībā ar žurnālā publicēto interviju, kas raisīja plašu sabiedrības rezonansi un bija par iemeslu dažādām diskusijām un informācijas interpretācijām, ģenerālprokurors atvainojas Latvijas sabiedrībai par to, ka pietiekami precīzi neizteica savu viedokli un tādējādi rosināja sabiedrību maldīgi uztvert viņa teikto un neprecīzi interpretēt viņa izteikumu patiesos nolūkus.

Ģenerālprokurors stingri nosoda jebkāda veida vardarbību. Galvenais intervijas mērķis bijis aicināt ikvienu personu, pret kuru vērsta vardarbība, neklusēt un vērsties attiecīgajās iestādēs, norādot, ka tiesībaizsardzības iestādes un tieslietu sistēmas institūcijas ir vienlīdz atbildīgas par to, lai tiktu nodrošināta efektīva cilvēka tiesību aizsardzība.

Paziņojumā teikts arī, ka ģenerālprokurors neattaisno nevienu prokuroru, kurš ar savu rīcību, vai gluži pretēji – bezdarbību –, iespējams, ir bijis līdzatbildīgs konkrētās situācijas eskalācijā.

Ģenerālprokuratūrā turpinās pārbaude par visiem materiāliem, kriminālprocesiem, kuros kā iespējami vainīgā persona norādīts Leons Rusiņš.

Pārbaudes viens no galvenajiem mērķiem ir konstatēt iespējamās nepilnības, kas traucēja prokuroru pilnvaru un savstarpējās sadarbības kvalitatīvu realizēšanu kriminālprocesa īstenošanā, un rast labāko risinājumu šādu nepilnību turpmākai novēršanai.

Šā gada 24. maijā ģenerālprokurors nosūtīja Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”) vēstuli, kurā izklāstīja konkrētus priekšlikumus, lai novērstu ar vardarbību saistītu noziedzīgu nodarījumu atkārtošanos un veicinātu starpinstitūciju sadarbību šādu noziedzīgu nodarījumu novēršanā, atklāšanā un izmeklēšanā.

Vienlaikus prokuratūrā turpinās pārvaldības procesu pārskatīšana un pilnveide, tostarp dokumentu un informācijas aprites kārtības izvērtēšana, ar mērķi izveidot optimāli funkcionējošu un efektīvu procesu prokuratūras pamatdarbības nodrošināšanai. Tiek pārskatīti un vērtēti vairāki iekšējie tiesību akti, tostarp par rīcību un informācijas sniegšanu kriminālprocesos un par Ģenerālprokuratūrā saņemto dokumentu (korespondences) tālākas virzības noteikšanu.

Ģenerālprokurors aicina ikvienu būt uzstājīgam, aizstāvot savas intereses, un nekad nepalikt vienaldzīgam pret amatpersonu bezdarbību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kleins
kleins

Īsāk sakot – sabiedrība maldīgi uztvērusi un neprecīzi interpretējusi…

LIEMENIS
LIEMENIS

VISS KĀRTĪBĀ. KĀ SARUNĀTS. VIŅŠ TAK SAPRATA UN ATVAINOJAS.
NAV PAMATA TĀDU GODA CILVĒKU NOSODĪT’. – Tā STRU PISŠ AR SAVU BANDU LEMS. AMEN!

Putjins
Putjins

Kamēr tiesās manas naudas atmazgātājus no aizkraukles burkas un tā saucamās pasta bankas, tikmēr tev stukān būs jātvainojas.