Stukāna prokuratūrā ne tikai krāpnieki plaģiatori, bet arī tiesāti prokurori

Juris Stukāns
Ģenerālprokurors Juris Stukāns

Notiesājošs spriedums bijušajai virsprokurorei Elitai Jurkjānei nav licis pilnībā atstāt darbu prokuratūrā. Lai arī likums neļāva viņai saglabāt prokurores amatu, Jurkjāne turpina strādāt par juristi. Ģenerālprokurors Juris Stukāns to pamatoja ar Jurkjānes augsto kvalifikāciju un juristu trūkumu valstī.

Jurkjāni tiesa gada sākumā atzina par vainīgu informācijas noplūdē par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) operāciju.

Bijušais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers savā pēdējā darba dienā viņai un vēl vairākiem prokuroriem pateica, ka KNAB grasoties aizturēt Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli par iespējamu kukuļņemšanu. Jurkjāne to izstāstīja savam vīram, un tālāk informācijas noplūde sasniedza iespējamo kukuļdevēju.

Bijusī virsprokurore Elita Jurkjāne

31. maijā stājās spēkā notiesājošs spriedums. Jurkjānei piespriests 12 500 eiro naudas sods, turklāt atbilstoši likumam viņa prokurores amatu ieņemt vairs nevar. Tomēr Jurkjāne iestādē turpina strādāt par juristi prokuratūras Administratīvā direktora dienestā. Šo amatu viņa sāka pildīt pēc tam, kad apsūdzības dēļ no prokurores amata Jurkjāni atstādināja.

Stukāns skaidroja: “Viņa sniedz juridisko atbalstu saistībā ar iekšējo normatīvo aktu sakārtošu, kas attiecas tieši uz finansiāli saimnieciskiem jautājumiem. [..] Viņai nav pielaide ne valsts noslēpumam, ne informācijas sistēmām, ne kaut kāda veida datiem, kas saistīti ar prokurora funkciju izpildi.”

Uz jautājumu, vai amatam nebūtu labāk atrast kādu, kas nav tikko kā notiesāts, Stukāns atbildēja ar kritiku par juristu kvalitāti Latvijā.

Prokuratūras rīkotajos konkursos esot grūti atrast spējīgus darbiniekus, savukārt Jurkjāne strādājot labi.

“Diemžēl Latvijā, kā saka, mums nav pamata šobrīd lepoties ar milzīgu iespēju izvēlēties augsti kvalificētus juristus. Ja mēs vērtētu viņu kā juristu, tad tiešām ir pamats atzīt – ir ar augstu kvalifikāciju,” viņš sacīja.

Pati Jurkjāne sarunai ar Latvijas Televīziju nepiekrita.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ieva
Ieva

Interesanti būtu arī uzzināt cik prokuratūrā ir pederastu un lesbiešu

jautājums
jautājums

Nu i čto?