Strīķes drauģeļu visatļautība KNAB

KNAB Strīķe
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) valda visatļautība attiecībā uz operatīvo darbību, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pagājušajā nedēļā publiski tapa zināms, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosinājis četras disciplinārlietas pret biroja darbiniekiem, lai pārbaudītu prokurora iesniegumā konstatēto. KNAB gan neatklāj, par ko tieši ierosinātas disciplinārlietas, taču aģentūrai LETA zināms, ka starp šiem darbiniekiem ir KNAB Operatīvo pasākumu nodaļas vadītājs Jānis Circens un Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs.

Kalnmeiers ceturtdien Latvijas Radio skaidroja, ka šo disciplinārlietu pamatā ir īpaši pilnvarota prokurora iesniegums, kurš veica pārbaudi operatīvās izstrādes lietās un konstatēja, ka kārtējo reizi apzināts likuma pārkāpums – tātad Operatīvās darbības likuma un speciālo instrukciju pārkāpumi, kas reglamentē sevišķā veidā veicamo operatīvās darbības pasākumu veikšanas kārtību.

Saskaņā ar pagājušā gadā 21.jūlija Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu tika konstatēts KNAB pārkāpums saistībā ar telefonsarunu noklausīšanos. Toreiz tiesa atzinusi cilvēktiesību pārkāpumu, atgādināja Kalnmeiers.

“Mēs konstatējām atkal operatīvās darbības veikšanā pārkāpumus – jūs sakiet, ka tā ir piekasīšanās? Nē. Tā ir visatļautība, kas vēl aizvien valda šajā iestādē attiecībā uz operatīvo darbību, kad šie cilvēki turpina uzskatīt, ka uz viņiem normatīvais regulējums neattiecas, jo, redziet, viņi apkaro korupciju. Arī apkarojot korupciju, likums ir jāievēro!” uzsvēra ģenerālprokurors.

Iestādes vadītājs Jaroslavs Streļčenoks nav zinājis par pieļautajiem pārkāpumiem, jo tos konstatēja tikai prokurors, veicot savus pienākumus. “Pārmest šeit iestādes vadītājam mēs neko nevaram,” piebilda Kalnmeiers.

Jau ziņots, ka Jurašs ir viens no redzamākajiem KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka kritizētājiem. Viņš un Circens bija vieni no vairākiem nodaļu vadītājiem, kuri 2013.gadā parakstīja toreizējam premjerministram Valdim Dombrovskim (V) adresētu Streļčenokam kritisku vēstuli. Šajā vēstulē cita starpā bija teikts, ka Streļčenoka turpmāka atrašanās biroja vadītāja amatā ne vien apdraud korupcijas novēršanas un apkarošanas mērķu sasniegšanu, bet arī paredzams, ka turpmāko tiesvedību rezultātā nodarīs valstij finansiālus zaudējumus.

Šogad janvārī Jurašs vērsās tiesā, kur prasa izbeigt atšķirīgu attieksmi un atzīt, ka birojs nodarījis morālo kaitējumu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
no malas
no malas

Labi, ka mums ir tādi nelokāmi kadri kā Juta Strīķe! Un saukāt KNAB darbiniekus par drauģeļiem, nav žurnālista cienīgi. Tie ir ļoti nopietnas valsts iestādes darbinieki! Tas, ka iekšējās nesaskaņas bieži padarījušas KNAB par apsmiekla objektu, ir priekšnieka ziņā..Ja viņš būtu tikpat talantīgs kā Strīķe, tad organizētu savu sistēmu, bet nekā…..

Jefiņs
Jefiņs

10niekā!

Kārlis
Kārlis

kārtējais nožēlojamais pasūtījuma rakstelis

zuze
zuze

un tikai jutas

Jutis
Jutis

Ta nav Jutas draugelu patvala bet gan pasas Jutas organizeta sistema kas valda Knab .