Straumi uzskata par KNAB pēdējo cerību

Jēkabs Straume
KNAB vadītājs Jēkabs Straume

Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) pārvaldes priekšnieka Jēkaba Straumes apstiprināšana Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā ir pēdējā cerība glābt šo iestādi, uzskata Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība).

Tādos pašos uzskatos ir opozīcijā esošās Saskaņas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, kurš žurnālistiem teica: “Vai nu viņš būs pēdējais KNAB vadītājs un birojs būs jātaisa ciet, vai arī viņš atgūs iestādei sabiedrības uzticību.”

Aizsardzības un iekšlietu komisija lūgs Saeimu jau ceturtdien lemt par Straumes apstiprināšanu KNAB priekšnieka amatā. Paredzams, ka viņam būs pārliecinošs deputātu atbalsts, liecina frakciju pārstāvju sacītais trešdien pēc tikšanās ar kandidātu. Viņš uz mediju jautājumiem sola atbildēt ceturtdien pēc balsojuma.

Straumi kā piemērotāko pretendentu amatam izraudzījās Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska vadītā konkursa atlases komisija, kurā vēl bija ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis un Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

Pēc Latvijas Policijas akadēmijas beigšanas 1999. gadā Straume sāka strādāt Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā, pēc tam 16 gadus viņa profesionālā darbība ir saistīta ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu, kurā ir gūta arī pieredze vadošā amatā. Ņemot vērā iestādes specifiku, sabiedrībai par Straumi līdz šim nebija gandrīz nekādas informācijas.

Tas nozīmē, ka viņam nav arī pieredzes publiskajā komunikācijā. To, ka Straume nav pārāk runīgs, atzina gan Latkovskis, gan viņa vadītās komisijas deputāts Kārlis Seržants. Taču savu viedokli kandidāts ir varējis aizstāvēt. Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāti uzskata, ka līdz rudenim ir jādod laiks Straumem iepazīties ar situāciju KNAB.

“Ceru, ka arī viņš pats apzinās – ja tagad neizdosies atjaunot uzticību KNAB, tad iestāde ir jāreorganizē. Šī ir pēdējā iespēja,” sacīja Latkovskis. Taču Seržants pieļāva, ka Straumem tas varētu arī izdoties, ņemot vērā, ka potenciālā KNAB priekšnieka iepriekšējā darba pieredze ir saistīta ar izlūkošanu un pretizlūkošanu, “un tas ir tas, kas līdz šim bija KNAB pietrūcis — operatīvais darbs bija tā vājais punkts”.

Seržants vēl piebilda, ka lielie nemiera cēlēji KNAB vairs nestrādā, tas varētu atvieglot iestādes sakārtošanu. Vienotības frakcijas vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns pēc tikšanās ar Straumi arī atzina, ka par viņu palicis ļoti labs iespaids. Būtiski esot tas, ka pretendents solījis pievērst lielu uzmanību arī godīgu vēlēšanu nodrošināšanai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Diena

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar