Straujumas dēls klusiņām izstūrējis no interešu konflikta situācijas

Straujumas dēls

Premjeres Laimdotas Straujumas dēls AS Norvik banka Korporatīvo klientu pārvaldes vadītājs Ģirts Straujums gadu mijā pametis amatus vairākos bankas dibinātos uzņēmumos-čaulās, kas saistīti ar tā dēvēto Winergy strīdu, kurā igauņu investori pirms diviem mēnešiem vērsās starptautiskajā šķīrējtiesā pret Latvijas valsti, pārmetot politiskajām amatpersonām un tiesībsargiem varas resursu izmantošanu vienas puses interesēs, raksta Pietiek.com.

Ģirts Straujums 12. decembrī pametis valdes locekļa amatus firmās NBT Energy un NBT1 Energy, vēl dienu iepriekš, 11. decembrī – firmā NBT3 Energy un 28. oktobrī firmā NBT5 Energy, rāda Lursoft dati. Visi šie uzņēmumi, kuros kā valdes loceklis līdz gadu mijai figurēja premjeres Straujumas dēls, kā rāda Lursoft dati, tikuši dibināti īsi pēc tam, kad panākts Norvik bankas kreditētā uzņēmuma SIA Winergy mantas arests.

Citos saimnieciskajos strīdos starp Norvik banku un kreditoriem bija redzama shēma – par arestētās mantas pārvaldnieku tiek iecelta bankas uzticības persona, zibenīgi tiek izveidoti jauni uzņēmumi, kuru valdēs ir arī bankas cilvēki, bet īpašums, par kuru notiek strīds, tiek pārņemts ar metodēm, kuras otra konfliktējošā puse raksturo kā reiderismu, bieži – ar skandalozās apsardzes firmas TM security palīdzību.

Formāli dēla aiziešana no šo firmu valdes locekļa amata premjerei Straujumai ļauj izvairīties no pārmetumiem interešu konfliktā, valdībai lemjot par valsts tālāko taktiku investīciju strīdā par tā dēvēto Winergy vēja enerģijas biznesu. Tiesa, portālam Pietie.com no avotiem valdībā esot zināms, ka vēl novembrī, kad tika lemts, kas pārstāvēs valsti starptautiskajā šķīrējtiesā, premjere slēgtajā valdības sēdē piedalījusies diskusijā.

Valdība 19. novembrī lielā slepenībā skatīja premjeres Straujumas virzīto jautājumu par to, kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā šķīrējtiesā par ne mazāk kā 51 miljona eiro piedziņu, ko prasa Igaunijas miljonārs Indreks Kuivaliks, kurš investējis vēja parku attīstītājā Winergy – uzņēmumā, par kuru jau ilgstoši notiek cīņa ar Norvik banku. Banka Winergy pārmet kredīta izkrāpšanu. No saimnieciska strīda par starptautisku investīciju strīdu Winergy lieta pārtapusi pateicoties igauņu pārmetumiem, ka Norvik bankas pusē konfliktā negodīgi nostājušās tiesībsargājošajās iestādes un politiķi, līdz ar to Latvijas valsts pārkāpusi vienošanās par investīciju aizsardzību.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
lauku vecis
lauku vecis

Visi ceļi ved uz Vienotības bosiem