Spārītis: Pret Latvijas Universitāti tiek izvērsts reiderisms

“Ministrija ir tikai viens posms reiderisma ķēdē, kas šobrīd tiek izvērsta pret Latvijas Universitāti,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis.

“Šim reiderismam kājas, iespējams, aug Olainfarm, jo zinātņu akadēmijai un zinātnei Olainfarm bija ļoti izdevīgs partneris. Maligins radīja stipendijas, viņš atbalstīja zinātniekus, viņš papildināja zinātnes budžetu
ar savas firmas peļņu. Pēc Maligina nāves Olainfarm tiek postīts un tur savu piepalīdzīgo roku sniedz arī Latvijas juristi, kuru intereses es redzu universitātes sistēmas graušanā, universitātes aktīvu pārvaldīšanas pārņemšanā. Un, iespējams, tā ir sava veida reiderisma ķēde, kura savā veidā tiek piesegta ar partijas interesēm, partijas sponsoriem viņiem izdevīgā gaismā,” raidījumā sacīja Spārītis.

LZA prezidents gan uzsvēra, ka nepārzina nedz universitātes rektora vēlēšanu likumiski pareizo pusi, nedz arī opozīcijas piesauktos argumentus, ar kuriem tiek apšaubīta rektora ievēlēšanas pareizība vai likumība.

LZA prezidents gan uzsvēra, ka universitātei ir nepieciešams papildus valsts finansējums izglītības kvalitātes nodrošinājumam.

“Vienīgi, pazīstot Indriķi Muižnieku kā laikabiedru un vienaudzi, kā zinātnieku, kurš arī iepriekšējā rektora laikā bija prorektors un sagatavoja visus priekšdarbus universitātes attīstībai, celtniecībai, jauno korpusu attīstībai un celtniecībai Torņkalnā, ar ko šobrīd universitāte var lepoties, es gribu sacīt, ka Indriķim Muižniekam ir vislielākie nopelni Latvijas Universitātes attīstībā par modernu, eiropeisku izglītības centru.”

“Kāpēc Tartu Universitāte ir pasaules piecsimtniekā, bet mēs līdz tam vēl tikai bruģējam ceļu? Tāpēc, ka Tartu Universitātes gada budžets ir tik liels, kā visas Latvijas augstskolu budžets kopā. Tieši tāpēc Tartu universitāte var spīdēt, un tad, kad Latvijas valsts domās par ekonomiku, par ekonomikas sasniegumiem, par industrijas attīstību, par visa veida peļņas iespējām, ko novirzīt izglītībā, zinātnē, medicīnā, ceļiem un visām lietām, kur mums šobrīd līdzekļu trūkst, tad varēsim runāt par to, ka mēs varam ieņemt pelnītāku vietu rangā,” secina Spārītis.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Avots: “Dienas personība ar Veltu Puriņu

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Olainfarmā algas ir zemas, 900€ bruto ķīmiķim inženierim ir par maz, jo jāstudē 4 gadi. Kojas maksā naudu! Ja ir pabeigta maģistratūra, tad šī alga ir smieklīga…

arī zinātnieks
arī zinātnieks

Kāds tur reiderisms. Vienkārši tiek prasīta erlementāra kārtība. Atceros, ka pims gadiem atklāti publiskajā telpā LU beidzēji tika aicināti atbalstīt un lobēt savu mācibu iestādi. Patriotisms ir jauka lieta,bet ne tādā formā. Un kāpēc ieguldīt tikai vienā universitātē, kura pašlaik ir būtībā caurs maiss? Tartu universitāte neatrodas galvaspilsētā, kāpēc LU automātiski būtu visvairāk atbalstāmā? Dabas zinātnu centrā izgāzigas koplietošanas telpas, bet mācību spēki savās saspiesti. Milzīga nauda tērēta izrādīšanās vajadzībām, bet ne funcionalitātei, kādu redzēju apmeklējot Daugavpils universitāti, kur nauda tiek tērēta lietpratīgi.

domātājs
domātājs

Manuprāt, tā bija kļūda mainīt Rīgas politechniskā institūta nosaukumu. RPI bija vecākā universitātes līmeņa mācību iestāde Latvijā. Tradīcijai nosaukumā arī ir sava vērtība. Salīdzinājumā, A.S.V. “Massachussetts Institute of Technology” tiek vērtēta augstāk par vairumu valsts universitāšu.

sirpis
sirpis

Spārītis ir cilvēks ar padomisku domāšanu.

Veselais saprāts
Veselais saprāts

Nu kāds tur reiderisms? Kādas sazvēretības teorijas? Vienkārši prasti nolaista laža rektora vēlēšanu ornanizēšanā un norisē.
Punkts!