Slepkavu bandas barvedis no valsts pietiesājis vairāk nekā deviņus tūkstošus

slepkava

Eiropas Cilvēktiesību tiesa nolēmusi, ka Latvijai jāsamaksā 9210 eiro Ņikitam Ostroveņecam par fiziska spēka lietošanu pret aizturēto, nodarot miesas bojājumus, kā arī par neefektīvu šā incidenta izmeklēšanu.

Par to, atsaucoties uz publikāciju žurnālā “Likums un Taisnība”, vēsta kasjauns.lv.

Ostroveņecs sūdzējies, ka Valsts policijas konvoja darbinieki 2010.gadā Rīgas apgabaltiesas aizturēto personu telpā nodarījuši miesas bojājumus.

Iesniedzēja medicīniskajā apskatē konstatēti vairāki sasitumi uz rokām un kājām. To apliecināja iesniedzēja māte, aizstāvis, viens no kameras biedriem un kāds policijas konvoja darbinieks.

Gan iesniedzējs, gan viņa māte un aizstāvis laikus vērsušies kompetentajās iestādēs ar sūdzībām par iespējamo vardarbību.

Neraugoties uz to, izmeklēšanas iestādes vispār nebija izprasījušas Rīgas apgabaltiesā uzstādītās videonovērošanas sistēmas ierakstus, un pēc diviem mēnešiem šie ieraksti iznīcināti.

Ostroveņecs ir viens no skolasbiedru bandas, kas savu kriminālo darbību 2009.gadā nolēma sākt ar kopīgu slepkavību. Par upuri viņi izvēlējās skolasbiedreni, 15 gadus veco Olgu, kuru ievilināja Jaunciema mežā. Saskaņā ar apsūdzību tieši Ostroveņecs bija galvenais slepkavības plānotājs.

Te jau nelieši bija izrakuši bedri, un katrs daudzas reizes ar nazi dūra meitenei, kas velti lūdzās žēlastību. Kopā ar Ostroveņecu uz noziedzības takas stāties nolēma Vadims Petkuns, Filips Čapligins un Pāvels Vatažs.

Četras dienas pirms Olgas nāves spēkā stājās Saeimas pieņemtās izmaiņas Krimināllikumā – nepilngadīgajiem maksimālo iespējamo sodu no 15 gadiem samazināja līdz desmit gadiem.

Augstākā tiesa apelācijas kārtībā arī šo cietumsodu nedaudz samazināja – bandas barvedim – par pusgadu, pārējiem – par 7–9 mēnešiem. Pavadījuši cietumā tikai nepilnus septiņus gadus, pērn brīvībā iznāca divi no četriem slepkavām, pārējiem pirmstermiņa atbrīvošana atteikta un soda termiņš beigsies 2019.gadā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar