Slepkavība Rēzeknē: savu versiju izklāsta aizturētā Igora Haita sieva

Zemes klēpī guldīts uzņēmējs, Ludzas novada domes deputāts Andris Ļubka, kuru 17.novembrī Rēzeknē nogalināja. Savu versiju par notikušo intervijā Latvijas Televīzijai atklāja Igora Haita dzīvesbiedre Aļona un viņa šoferis, vēsta lsm.lv.

Konflikts 17. novembrī sācies par autostāvvietu. Tiesa, nevis starp Andri Ļubku un Igoru Haitu stāvvietā pie veikala “K Senukai”, bet starp mirušo un viņa iespējamās slepkavas dzīvesbiedri pavisam citā vietā.

Aļona Haita apgalvo, ka todien ar savu auto vēlējusies doties ikdienas gaitās, bet izbraukt no stāvvietas pie savas darba vietas viņai traucēja balts busiņš. Pamanījusi, ka par radušos situāciju iesmej divi vīrieši. Tas viņu saniknojis. Starp Aļonu Haiti un Andri Ļubku izcēlies strīds.

“Viņš bija tik agresīvs. Viņš man pietuvojās un: “Tu, krievu mauka, tava vieta 100 kilometri no Pleskavas.” Es uz viņu skatos, bet viņš man aizvien tuvāk un tuvāk pietuvojas. Man acu līmenis viņam līdz krūtīm, viņš pret mani stāv un saka: “Es tos krievus žmiegtu un žmiegtu!” Ar tādu ļaunumu.” 

Aļona zvanījusi dzīvesbiedram – Igoram Haitam – un notikušo atstāstījusi. Vīrs solījis tūliņ atbraukt. Viņu gan atvedis šoferis, kas notikumus atminas fragmentāri.

Andris Ļubka ar Igoru Haitu sastapās aci pret aci būvveikala “K Senukai” stāvlaukumā. Haita šoferis apgalvo, ka strīds starp Andri Ļubku un Igoru Haitu pārauga kautiņā. Kad Andris Ļubka nokritis, sēdies mašīnā un abi ar Igoru devušies prom. Kāpēc? Konkrētas atbildes nav. Viņš apgalvo, ka ieroci nav redzējis.

Abi aizdomās turamie notikuma vietu pameta. Kā apgalvo šoferis, Igors Haits kādā brīdī no mašīnas izkāpis.

Aļona Haite visā vaino sevi: “Ja es nebūtu pazvanījusi un pažēlojusies, šī traģēdija nebūtu notikusi.”

Igoram Haitam piemēroto drošības līdzekli, apcietinājumu viņa advokāts grasās pārsūdzēt. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, slepkavības ierocis joprojām nav atrasts, bet materiāla ballistiskajai ekspertīzei pietiekot. Igoram Haitam nebija ieroča turēšanas atļaujas.

Kā zināms, 19.novembrī tiesa apcietinājusi Rēzeknē nogalinātā uzņēmēja un politiķa Andra Ļubkas slepkavībā aizdomās turēto Igoru Haitu.

Kā informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, apcietinājums 1975.gadā dzimušajai personai piemērots kā drošības līdzeklis.

Lietā tikusi aizturēta un par aizdomās turēto atzīta vēl viena persona – 1991.gadā dzimis vīrietis. Policija lūgusi apcietināt arī viņu, taču tiesa apcietinājuma piemērošanu atteikusi, līdz ar to šai personai policija noteiks kādu citu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli. Tomēr vienlaikus policija grasās apstrīdēt izmeklēšanas tiesneša lēmumu, ar kuru atteikts piemērot apcietinājumu 1991.gadā dzimušajam vīrietim.

Līdz šim izmeklēšanā gūtā informācija devusi pamatu iepriekš sākto kriminālprocesu pārkvalificēt pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos grupā.

Valsts policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā un šobrīd no plašākiem komentāriem atturas.

Jau ziņots, ka Rēzeknē piektdien pie tirdzniecības centra tika noslepkavots uzņēmējs un politiķis Ļubka. Valsts policija nekavējoties īstenoja speciālo operāciju “Slazdi” un notvēra aizdomās turēto personu – 1975.gadā dzimušo Haitu.

Kā informē Valsts policijā, piektdien ap plkst.13.58 tika saņemta informācija, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 190A, pie būvniecības veikala raidīti vairāki šāvieni pret 1963.gadā dzimušu vīrieti, kurš notikuma vietā no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā, pēc kā šāvējs pameta notikuma vietu ar automašīnu “Volkswagen Touareg”.

Nekavējoties tika sākti plaši meklēšanas pasākumi, kuru laikā Valsts policija izsludināja speciālo plānu “Slazdi”, piesaistot policijas spēkus vainīgās personas meklēšanai un aizturēšanai. Aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs ir 1975.gadā dzimušais Haits, kurš izkāpa no automašīnas Rēzeknes novadā, Vērēmu pagastā.

Vienlaikus par notikušo Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes nodaļa sāka kriminālprocesu.

Piektdien policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija liecināja, ka mirkli pirms noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas starp iesaistītajām personām notika savstarpējs konflikts.

Noslepkavotais Ludzas novada domē bija ievēlēts no Zaļo un zemnieku saraksta.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka 1963.gadā dzimušajam Ļubkam pieder kokapstrādes uzņēmums “Lūsēni”, kura faktiskā adrese ir Varoņu iela Rēzeknē.

Pērn uzņēmums apgrozījis 18 529 485 eiro un strādājis ar 7 138 909 eiro peļņu. Vīrietis darbojies arī biedrībā “Mežvidu līnis”, mednieku biedrībā “Snaiperi”, mednieku klubā “Ziķeri” un biedrībā “Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jons
Jons

Latgale ir īsta krievu pasaules paradīze,kurā arī rēķini tiek kārtoti krievu pasaules stilā un valodā neatkarīgi no tautības.Jādomā,ka arī upura uzņēmumos valda tas pats stils.

Jeblonskis
Jeblonskis

Un ko kamerās var redzēt?