Slepenajā informācijas sistēmā iekļaus ziņas par personu iesaukām, finansēm, atkarībām, tēvu un māti

valsts policija

Iekšlietu ministrija (IeM) turpina darbu pie Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmas ieviešanas Latvijā un patlaban ir sagatavojusi noteikumu projektu, kas paredz sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, tostarp ietverot ziņas par personu iesaukām, mantu un sakariem ar organizēto noziedzību.

IeM sagatavojusi Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmas noteikumu projektu, kas regulē iekļaujamās informācijas apjomu, iekļaušanas un dzēšanas kārtību un nosacījumus.

Projekts paredz, ka aktuālo un vēsturisko informāciju par fiziskām personām, juridiskām personām, notikumiem, mantu un lietām var iekļaut sistēmā, ja ir pamats uzskatīt, ka attiecīgā informācija var palīdzēt operatīvās darbības un kriminālprocesa uzdevumu veikšanā.

Sistēmā apstrādās informāciju par personas identitāti, tostarp, iesauku, personas foto, video un audio materiālus, personas ārējo izskatu, balss tipu, ierasto ģērbšanas stilu un apģērbu aprakstu. Tāpat sistēmā iekļaus informāciju par ģimenes stāvokli, tautību, darbavietu, valodu zināšanām, ziņas par personu apliecinošiem dokumentiem.

Sistēmā arī varēs iekļaut ziņas par personas pēdējo laulāto, tēvu un māti, personas ierastajām uzturēšanās, atrāšanas vai apmeklējama vietām.

Tāpat tā ietvers informāciju par personas finansēm, proti, finansiālo stāvokli, finanšu līdzekļu glabāšanas veidu. Tāpat iekļaus ziņas par par personas dzīvesveidu – atkarībām, īpašām raksturojošām pazīmēm, piemēram, noslieci uz klaiņošanu.

Sistēmā arī būs informācija par personas rīcībā esošajiem ieročiem, kontaktiem ar organizētās noziedzības pārstāvjiem. Likumsargi sistēmā iekļaus arī informāciju par personas mantu, piemēram, transportlīdzekli, saziņas līdzekli, piemēram, mobilo telefonu, nekustamo īpašumu, maksāšanas līdzekli.

Sistēmā plānots apstrādāt informāciju par uzņēmumiem, piemēram, darbības veidiem, dibinātājiem, dalībniekiem, patiesā labuma guvējiem un meitasuzņēmumiem.

Iekļaujot informāciju sistēmā, informācijai piešķir atbilstošu piekļuves statusu, piemēram, informācija pieejama visiem sistēmas lietotājiem.

Par katru piekļuvi informācijai sistēmā automātiski saglabāsies informācija par piekļuves faktu.

Sistēmā iekļautā informācija automātiski tiks dzēsta pēc četriem gadiem no tās iekļaušanas brīža, ja tā nav papildināta ar speciāliem nosacījumiem.

Piekļuvi sistēmā iekļautajai informācijai piešķirs Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem.

Tikmēr Valsts policija turpina darbu pie sistēmas izstrādes iepirkuma. Sistēmas izveidošana varētu izmaksāt 3,5 miljonus eiro.

Sistēma nepieciešama, lai nodrošinātu labāku savstarpējās informācijas apriti un plānotu kopīgu rīcības stratēģiju noziedzības apkarošanas jomā.

Darbs pie minētās sistēmas aizsācies pirms vairākiem gadiem, kad Iekšlietu ministrijā pieņemts lēmums ieviest nacionālo kriminālizlūkošanas modeli (NKIM) iekšlietu iestādēs – Valsts policijā un Valsts robežsardzē.

Nacionālās kriminālizlūkošanas infrastruktūras un sistēmas izveides realizācijas laikā arī Valsts ieņēmumu dienests informēja par gatavību iesaistīties NKIM.

Paredzēts, ka, ieviešot informācijas sistēmu minētajām trīs iestādēm, samazināsies administratīvais slogs.

IeM skaidro, ka jau tagad tiek nodrošināta kriminālizlūkošanas informācijas aprite, taču tā tiek realizēta necentralizēti un netiek izmantoti efektīvākie elektroniskie risinājumi. Piešķirot piekļuvi sistēmai minētajām trīs iestādēm, tiks nodrošināta ievērojami efektīvāka kriminālizlūkošanas informācijas aprite.

Patlaban nav zināms, vai sistēmai nākotnē pievienosies arī citas tiesībsargājošās iestādes.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Tas tikai nozīmē, ka vienmēr jācenšas sniegt maksimāli maz informācijas. Ja viņiem vajag, lai tad paši arī meklē. Neko šīs sūda sistēmas nepalīdz atklāt.

Derdz
Derdz

Vai jūs maksājat nodokļus valstij, kur strādajat, kur mācījāties, bankas konts ir, ko pērc ikdienā, dzīvesvieta ir un kāda, kur dzīvo, tur pilsēta ir publiskās video kameras, kāds telefons jums, internetu lietojat, ko darāt internetā, .. utt., tas laikam viss tiek reģistrēts un fiksēts, un ja vēl viena sistēma ir vsi tiek izveidota, .. tad jādzīvo mežā, bet varbūt ir citi varianti .. viens no tiem, esi nabags un visa bagātiba tiek likta zem zemes

Ložņa
Ložņa

Nu kā tad! Atkal ! Tādam info drīkst piekļūt tikai korupcijas apkarošanas birojs.

deputāts
deputāts

Tas, kurš rakstīs kritiskas piezīmes par informācijas sistēmas izveidi, tiks tajā iekļauts 100%