Sāk kriminālprocesu par Lemberga mantas uzrauga Meroni iespējamām nelikumībām

Rūdolfs Meroni

Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē (ONAP), saņemot Rīgas apgabaltiesas blakuslēmumu, uzsākts kriminālprocess par Rūdolfa Meroni rīcību, pārvaldot apsūdzētā bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) mantu.

Policijā norāda, ka kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu.

Izvērtēt iespēju uzsākt kriminālprocesu Valsts policijai uzdeva Rīgas apgabaltiesa saistībā ar to, ka Meroni atteicies pildīt tiesas lēmumu un nav nodevis Lemberga lietā arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Tiesa Meroni no mantas glabāšanas atcēla tāpēc, ka Valsts policija bija uzsākusi kriminālprocesu par mantas iespēju izšķērdēšanu.

Rīgas apgabaltiesa 2020. gada augustā atcēla Rūdolfu Meroni no Aivara Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Vēlāk tiesnese skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika pieņemts, jo bija saņemtas ziņas par to, ka pret Meroni Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par mantas iespējamo izšķērdēšanu. Lietā Meroni piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess,

Tiesa toreiz nolēma mantu nodot glabāšanā Iekšlietu ministrijas pārziņā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču tālākajā sarakstē aģentūrai radušās problēmas mantu pieņemt. Ticis norādīts, ka mantas glabātājs atsakās šo mantu nodot.

Tāpēc Rīgas apgabaltiesa, šogad pasludinot notiesājošu spriedumu Lembergam, pieņēma blakuslēmumu, kurā Valsts policiju aicina sākt kriminālprocesu pret Meroni par tiesas nolēmuma neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu. Ja spriedums Lemberga lietā tiks pārsūdzēts, kas, visticamāk, arī notiks, šis blakuslēmums vēl nestāsies spēkā. 

Iepriekš gan Meroni LTV norādījis, ka vairākkārt aicinājis NVA pārņemt aktīvus pieņemamā veidā, bet nu jau vairākus mēnešus ar viņu neesot sazinājušies.

Tā sauktajā Aivara Lemberga krimināllietā arestētās un tiesas ieskatā konfiscējamās mantas vērtība pirms pāris gadiem lēsta ap 350 miljoniem eiro. Šādu aplēsi izdarījusi prokuratūra, balstoties uz arestētās mantas glabātāja Meroni sniegto informāciju, vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar