Sāk krimināllietu pret Einaru Repši

Einars Repše

Valsts policija prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodevusi kriminālprocesu par savulaik izsniegto valsts galvojumu tagad jau maksātnespējīgajam uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” un kriminālprocesa ietvaros, iespējams, statuss noteikts bijušajam Ministru prezidentam un finanšu ministram Einaram Repšem, kurš minēto galvojumu parakstījis, šodien vēsta laikraksts “Latvijas Avīze“.

Kriminālprocess ir sākts pēc Latvijā reti izmantotā Krimināllikuma 319. panta “Valsts amatpersonas bezdarbība” un konkrēti tā trešās daļas, kas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, paredz pat brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu.

Nekādu citu informāciju Valsts policija nesniedz, aizbildinoties ar to, ka nu jau visi jautājumi esot jāuzdod uzraugošajai iestādei – prokuratūrai. Taču, neraugoties uz to, ka lieta tai nosūtīta jau pirms gandrīz trīsarpus mēnešiem – 19. jūnijā, Ģenerālprokuratūra nekādas ziņas par procesa virzību pagaidām sniegt nevēlas.

Laikrakstam no neoficiāliem avotiem zināms, ka šā kriminālprocesa ietvaros statuss ir noteikts Repšem, kura paraksts atrodams zem bēdīgi slavenā galvojuma. Taču nekādus komentārus Repše vismaz pagaidām sniegt nevēlas. Uz jautājumu, vai viņš šai sakarā izjūt kādas bažas, ekspremjers telefona īsziņā atbildēja: “Ja man no kaut kā ir bail, tad tikai no tendenciozas informācijas pasniegšanas, ne no patiesības, kas tik un tā tiks noskaidrota.”

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) jau pirms pāris gadiem sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā saistībā ar iespējamu “Liepājas metalurga” naudas līdzekļu izkrāpšanu.

Kā iepriekš paskaidroja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, izmeklējot 2012.gada augustā sākto kriminālprocesu saistībā ar “Liepājas metalurgs” atbildīgo amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību, piesavinoties naudu un ļaunprātīgi izmantojot dienesta pilnvaras, kas vēlāk izmeklēšanā neapstiprinājās, ENAP konstatējusi arī citus apstākļus, kas liecina par iespējamu “Liepājas metalurga” naudas līdzekļu izkrāpšanu, izmantojot šim nolūkam speciāli izveidotu ārvalsts kompāniju un pārskaitot tai maksu par fiktīviem pakalpojumiem.

Tādēļ 2015.gadā, balstoties uz izmeklēšanā noskaidrotajiem faktiem, tika pieņemts lēmums sadalīt esošo kriminālprocesu un, lai turpinātu informācijas pārbaudi, sākt atsevišķu kriminālprocesu.

Šajā izdalītajā kriminālprocesā, kas toreiz tika kvalificēts pēc panta par krāpšanu lielā apmērā, aizdomās turēto personu statuss nevienai personai netika piemērots, taču ENAP turpināja izmeklēšanu ar mērķi noskaidrot apstākļus, kādos notikuši dokumentos uzrādītie darījumi starp “Liepājas metalurgu” un Kiprā reģistrēto kompāniju, kā arī to, kuras personas un ar kādu mērķi darbojušās šajos darījumos.

Nonākot finanšu grūtībās, “Liepājas metalurgs” jau 2013.gada pavasarī pārtrauca ražošanu. Vēlāk uzņēmums tika pasludināts par maksātnespējīgu un 2014.gadā tika pārdots Ukrainas investoriem, kas uzņēmumu pārdēvēja par “KVV Liepājas metalurgs” un atsāka darbību 2015.gadā.

2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina “KVV Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vardite
vardite

Visu valdibu janem aiz sprandas,zog ,kam negulas,tapec ir lv.nabaga ka baznicas zurka!Repsi jabaz cietuma uz muzu!

Astar
Astar

Laikam Repšē kādam ir sāpīgi uzkāpis uz varžacīm….

Latvietis
Latvietis

Un Ivars Godmanis, kurš likvidēja cukurfabrikas? Repšem beidzās nauda lai maksātu tiesnešiem.

Žanis
Žanis

Nu ja…. Pats labākais gājiens bija pārdot Metalurgu valstij kur notiek pilsoņu karšun

Yes
Yes

Beidzot to garā pavājo izdzimteni paņems aiz tā, kas viņam karājas olu vietā

west
west

Būtu taču kādreiz jāapjēdz, ka “marsietis” tāpat kā pērtiķis artuss ir tikai ielikteņi, ko atrod, iebīda un vada ietekmīgi spēki, – ļaunie “pasaules valdnieki”. Un tie galvenie “sēž Londonā un Ņujorká”. Soross ir tikai viens redzamais nelietis, bet jau paspējis arī Latviju párpludināt ar saviem “audzēkņiem”!

Ārijs
Ārijs

Šīs vēlēšanas parādīs,kurā apriņķī un kāds ir administratīvais resurs,arī lobijs sorosam un diemžēl pšekiem LATVIJĀ?!

Yes
Yes

Dzimumu esi nomainījusi, vecā kaimiņien

Reksis
Reksis

Paligskolas absolvents ar maniakalo sizofreniju .

no malas
no malas

Interesanti gan – kā gan ar vienu parakstu varēja tādu naudu aizpludināt??? Vai tas iespējams?
Ja tā, tad gan pie mums pārāk vienkārši tās lietas notiek… Vai tiešām nevienam no valdības tas nešķita aizdomīgi? Vai kāds iebilda? Tagad viens vienīgs Repše vainīgs…

Megrē
Megrē

Varēs savu stripaino ādas uzvalciņu pavalkāt cietumā, tur viņam īstā vieta.

Annqa Marija Mārcis Naudasmaks
Annqa Marija Mārcis Naudasmaks

Nu takš beidzot,PAR KĀ VAR NESOLĪT?!

jojo
jojo

plānprātiņus taču nevar tiesāt