Saeimas komisija atļauj turpināt izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs

dzīvnieki cirks

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas deputāti otrdien, 21.martā, neatbalstīja aizliegumu izmantot savvaļas dzīvniekus atrakcijās un cirka izrādēs. Par to gan vēl būs jālemj Saeimas plenārsēdē.

Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (Zaļo un zemnieku savienība), kurš vadīja Tautsaimniecības komisijas sēdi, stāsta, ka deputātu vairākumu pārliecinājusi vēlme neliegt bērniem prieku, ko dod dzīvnieku triki cirkā. Tāpat esot bažas par to, vai cirks spēs pastāvēt bez dzīvniekiem.

Līdaka pats gan atbalsta savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu, norādot, ka cirka izrādes dot nepareizu priekšstatu par dzīvniekiem.

“Es vairāk raudzījos uz to, ko bērns cirkā no dzīvnieku atrakcijām gūst. Viņš gūst absolūti nepareizu priekšstatu par dzīvnieku.

Pēc tam man, esmu daudz darbojies vides izglītības jomā, jāmēģina pārliecināt bērnu par pretējo, jo viņš ir pārliecināts, ka lācis staigā uz divām kājām, pērtiķītim kājās ir bikses. Patiesībā cirks nekādā veidā nav izglītojošs. Tieši pretēji. Es savus argumentus, protams, frakcijā klāstīšu. Es tos klāstīšu droši vien arī Saeimas sēdē, bet man nav lielas ticības, ka mani argumenti tiks saklausīti,” sacīja Līdaka.

Jau ziņots, ka valdība šā gada februāra otrajā pusē atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz aizliegt cirka izrādēs un atrakcijās izmantot savvaļas dzīvniekus. Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.

Pērn “Dzīvnieku brīvība” aktīvi protestēja pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Biedrības dalībnieki pie Rīgas cirka ēkas piketēja ar skaļruņiem pirms katras izrādes ar dzīvniekiem.

Savukārt pret aizliegumu iestājas Rīgas cirka atbalsta biedrība, kas vēlējās aizsargāt cirka vēsturiskās tradīcijas, tostarp dzīvnieku izrādīšanu.

Rīgas cirka jaunā vadītāja Ināra Kehre atzinusi, ka vēlas attīstīt cirku kā laikmetīgu kultūras platformu bez savvaļas dzīvnieku iesaistes.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
es.
es.

Jaunie deputāti ir briesmīgāki par vecajiem! Un te ir kārtējais piemērs.!

iveta
iveta

Par viņiem nerūpējas, viņus dresē , sit, dzenā un citādi spīdzina un tur tādos būros kas galīg nav piemēroti tādiem dzīvniekiem.
Jautājums visiem tumsoņiem, kādas vērtības tas sevī nes?
ko labu bērni no tā iegūst, iemācās? Ka jāpakļauj un jāņirgājas par tiem kas nevar paši sevi aizstāvēt? Un tad izaugs tādi pat kā šie deputāti, bezjūtīgi, mantkārīgi sadisti.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Tie taču ir tikai lopi! Un par viņiem rūpējas! Dabā ir vel trākāk, jo tur valda konkurences cīņa un barības ķēde…
Cieņā, Skolnieciņš
© Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{