Rosina apsūdzēt četras Iekšlietu ministrijas NVA amatpersonas par tīšu pienākumu nepildīšanu saistībā ar koku izzāģēšanu Krievijas robežas izbūvē

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt četras Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) amatpersonas par tīšu valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu saistībā ar koku izzāģēšanu Latvijas austrumu robežas izbūvē gar Krievijas robežu, informēja IDB.

IDB ir pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā un 2022. gada oktobra sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām IeM NVA amatpersonām par tīšu valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

IDB informāciju par iespējamo noziedzīgo nodarījumu saņēma 2020. gada pavasarī un pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētās četras amatpersonas, būdamas komisijas sastāvā 2016. gadā organizētā iepirkumā par Latvijas un Krievijas robežas joslas attīrīšanu no apauguma, pirms robežas joslas ierīkošanas 12 metru platumā, neveica Latvijas valsts īpašumā esošo koku uzskaiti un deva iespēju darbus veicošajiem uzņēmējiem izzāģētos kokus aizvest un realizēt. Iepirkuma komisijas locekļu bezdarbības rezultātā valstij tika nodarīts mantisks zaudējums vairāk nekā 26 000 eiro apmērā.

Saistībā ar minētajām pretlikumīgajām darbībām IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām amatpersonām par valsts amatpersonas bezdarbību, ja ar to izraisītas smagas sekas.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu kopumā septiņos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos, kuros iesaistīts plašs amatpersonu, uzņēmēju un privātpersonu loks.

2019. gada rudenī Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par pārkāpumiem austrumu robežas ierīkošanā aizturēja bijušo robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” līdzīpašnieku Māri Peilānu. Tāpēc būvniekam jaunus darbus vairs nepasūtīja. IDB sāktā izmeklēšana izauga līdz vairākām krimināllietām. 

Prokuratūra cēlusi apsūdzības vairākās krimināllietās, kas saistītas ar austrumu robežas ierīkošanas darbiem. Par krāpšanu, tās atbalstīšanu, kukuļņemšanu, koksnes zādzību un bezdarbību apsūdzēti gan bijušie robežsardzes darbinieki, gan vairāku uzņēmumu pārstāvji, pērn vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

🇷🇺💩 💥💥💥🔥🔥🔥💨💨💨 💩🇷🇺
Namiņš deg, namiņš deg.
Krimas tilts kā skaliņš deg.
Krievi bēg, krievi bēg.
Un kāds rašists Ellē deg.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Fogts
Fogts

Zagļus un krāpniekus ir stingri jāsoda, sākot ar lielākajiem.

Betonētājs
Betonētājs

Vai notikusi izmeklēšana par Mūrnieka@Co darbībām nelikumīgā robežsargu priekšnieku aizturēšanā, traucēšanā strādāt, nepatiesos apvainojumus, kas beidzās ar lietu pilnīgu izbeigšanu? Vai izvērtēts konteksts, ka drīz pēc tam sākās robežkrīze ar Baltkrieviju?

troksne
troksne

Bezkompromisa tiesiskums cīnās ar 20016. gada zagļiem, bet galvenais ,lai taču tas vezcerības kantoris nēpārstrādājas žoga necelšanā Jauna saeima, būs jauna valdība – tik brīnišķas iespējas nobumulēt vēl gadus 10 vai vairāk. Tagd jau būs jauni apgriezieni īpašajam zaļumam, tumsonības uzliesmojumiem zem skaļiem saukļiem

jampampiņš
jampampiņš

Kad bordānu apsūdzēs par 80 hektāru meža izgriešanu Liepājā pirms cietuma celtniecības? Nevajadzētu pašam iemēģināt jaunās kameras?