Rimšēvičs KNAB sniedzis balss paraugu

Rimšēvičs

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs martā ieradies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lai sniegtu balss paraugu, vēsta jauns.lv.

Visticamāk, Rimšēviča balss paraugs nepieciešams, lai skaņu ierakstu ekspertīzē to varētu salīdzināt ar KNAB rīcībā esošajiem audioierakstiem. Medijos jau iepriekš izskanējis, ka tiesībsargājošās iestādes noklausījušās Rimšēviča sarunas. Piemēram, portāls Pietiek.com vēstīja, ka Rimšēviča telefonsarunas noklausītas aptuveni divus gadus.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš norādījis, ka izmeklēšanas darbības komentēt nedrīkstot.

Skaņu ierakstu ekspertīzes Latvijā veic Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde. Korupcijas lietās salīdzinoši bieži tiek lūgts veikt skaņu ierakstu ekspertīzes. Tās nepieciešamas, ja izmeklēšanas laikā noklausītas iesaistīto personu sarunas.

Kriminālistikas pārvaldes mājaslapā teikts, ka skaņu ierakstu un aparatūras izpētē veic personu identifikāciju pēc balss ierakstu akustiskajiem parametriem un runas lingvistiskajām pazīmēm. Tāpat arī veic fonogrammās fiksēto sarunu satura atšifrēšanu gadījumos, ja rodas strīds par konkrēto vārdu, vārdu savienojumu vai teikumu. Šādā ekspertīzē veic arī salīdzināmo balss paraugu iegūšanu un nosaka pētāmās runas spontanitāti, kā arī nosaka, vai pētāmais ieraksts ir veikts ar iesniegto aparatūru.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar