Rimšēvičam piešķir tiesības iecelt savu aizstājēju ECB padomes locekļa amatā

Latvijas Banka

Ģenerālprokuratūra, pamatojoties uz Eiropas Savienības (ES) Tiesas rīkojumu, precizējusi drošības līdzekli kukuļņemšanā apsūdzētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam.

Viņam dotas tiesības iecelt savu aizstājēju Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes locekļa amatā.

Ģenerālprokuratūrā skaidro, ka drošības līdzeklis nav mainīts, bet precizēts, nosakot, ka Rimšēvičam ir tiesības iecelt savu aizstājēju – ECB padomes locekli.

Tiesa ir izskatījusi ECB pieteikumu par pagaidu noregulējumu, kurā tā lūdza uzdot Latvijai uz laiku apturēt aizliegumu Rimšēvičam pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus tā, lai viņam ECB padomes locekļa statusā tiktu ļauts pildīt ar kriminālizmeklēšanu nesaistītus pienākumus, vai vismaz uzdot Latvijai atļaut Rimšēvičam iecelt aizstājēju, kas darbotos kā ECB Padomes loceklis.

ES Tiesas priekšsēdētāja vietnieks 20.jūlijā izdevis rīkojumu par to, ka Latvija veic vajadzīgos pasākumus, lai līdz brīdim, kad tiek pasludināts galīgais nolēmums pēc Rimšēviča pieteikuma sāktajā lietā, tiktu apturēti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotie drošības līdzekļi, tiktāl, ciktāl šie līdzekļi liedz viņam iecelt aizstājēju, kas darbotos kā ECB padomes loceklis.

ECB pieteikums par pagaidu noregulējumu pārējā daļā ir noraidīts.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar