Rimšēvičam aizliedz izbraukt no valsts un ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu

Rimšēvičs
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.
.
Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, vēsta Latvijas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz aģentūras LETA izplatīto informāciju.Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu, norādījis KNAB.

Amatpersona par šādiem drošības līdzekļiem ir informēta, taču KNAB nekomentē publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja persona pārkāpj piemērotā drošības līdzekļa noteikumus vai nepilda savus procesuālos pienākumus, procesa virzītājs ir tiesīgs izvēlēties un piemērot citu vairāk ierobežojošu drošības līdzekli. Galējais drošības līdzeklis ir apcietinājums.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar