Rimšēviča glauno auto neviens nepērk pat par lētāku cenu

Rimšēvičs

Šī gada augusta sākumā portālā SS.com tika publicēts sludinājums, ka tiek pārdots Latvijas Bankai piederošs transportlīdzeklis – “Audi” limuzīns A8L. To savām vajadzībām iepriekš lietojis bijušais bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pēc priekšnieka aizturēšanas aizdomās par kukuļa izspiešanu un starpniecību kukuļošanā Latvijas Banka šo transportlīdzekli pārdod, taču tam pagaidām nav uzradies neviens gribētājs, vēsta jauns.lv.

2016.gada izlaiduma luksusa klases “Audi” Latvijas Banka iegādājās nomā ar izpirkuma tiesībām bankā, kas pēc reorganizācijas kļuva par “Luminor” banku. “Luminor” arī ir šī auto īpašnieks un pārdevējs, tomēr ikmēneša maksu par to joprojām turpina maksāt Latvijas Banka. Glaunais auto tai ir apgrūtinājums, taču pircējs kā nerodas, tā nerodas.

 

Limuzīns kļuvis lētāks

Sākotnēji Rimšēviča kaprīze – “Audi” A8L – tika tirgots par 78 000 eiro. Sludinājumā minēts tā brīža auto nobraukums, proti, 63 000 kilometru, kā arī uzskaitītas visas automašīnas ekstras, un to skaits mērāms vairākos desmitos, ieskaitot masāžas opciju krēslos. Tagad šī pati mašīna portālā SS.com tiek tirgota par 67 900 eiro. Cena kritusies par desmit tūkstošiem, taču modelis no sludinājumu dēļa pazudis nav, – arī par pazeminātu cenu limuzīnu nav izdevies pārdot.

Sludinājuma ievietotājs ir “Audi” dīleris Latvijā, uzņēmums “Mollers Auto”. Tur skaidro, ka interese par Rimšēviča limuzīnu ir bijusi, taču cik liela, izvairās atklāt. Uzņēmuma pārstāvis portālam Jauns.lv skaidroja, ka darbinieks, kurš līdz šim strādājis ar lietoto auto tirdzniecību, darba attiecības pārtraucis. “Katrā ziņā cenas maiņa ir saskaņota ar Latvijas Banku kā šī auto īpašnieku,” skaidro “Mollers Auto” pārstāvis.

 

Latvijas Bankā cerības mašīnu pārdot tomēr nezaudē

Latvijas Bankā norāda, ka par līzingā ņemto “Audi” šobrīd valda līzinga devējs “Luminor”, kurš arī regulē cenu, par kādu auto tiek tirgots. “Mūsu maksa par to beigsies līdz ar auto pārdošanu,” skaidro bankas pārstāvis. Viņš apliecinājis, ka konkrētais auto bankas vajadzībām lietots netiek, un priekšniecības pārvadāšanai tiek izmantoti citi transporta līdzekļi. Savukārt līzinga devējs “Luminor” skaidro, ka ievēro konfidencialitāti darījumos ar klientiem (šajā gadījumā ar Latvijas Banku), tāpēc sīkākus komentārus par to, kāpēc un par cik eiro tiek pazemināta cena tirgotajam auto, nesniedz.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: jauns.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Meža kaķis
Meža kaķis

Kam man zagtu auto, lai ko Jūs neteiktu ”šis” ir un paliek zagts. Nevienam nav noslēpums kā šīs lietiņas tiek kārtotas…vai ne?!