Rīgas skolā piedzēries pusaudzis nežēlīgi iekausta policistu

Ceturtdien ap pulksten 12.00 Rīgā, vienā no skolām Brīvības gatvē, īsi pirms starpbrīža beigām skolas dežurante vērsās pie Rīgas pašvaldības policijas darbinieka, kurš uzrauga kārtību skolas apkaimē ar lūgumu aizslēgt skolas durvis.

Brīdī, kad cienījamā vecuma policists devās pie durvīm, viens no skolēniem nostājās tām priekšā un uzsāka konfliktu. Policists skolnieku mēģināja pastumt malā, taču agresīvi noskaņotais puisis iesita kārtības sargam pa galvu, informē RPP.

Nevēloties pielietot fizisku spēku pret nepilngadīgo, policists mēģināja jaunieti noturēt tā, lai viņš ieturētu distanci no policista, taču tas nekaunīgo tīni saniknoja vēl vairāk un viņš atkārtoti uzbruka policistam.

Ar vairākiem sitieniem pa galvu skolēnam izdevās kārtības sargu nogāzt zemē. Pēc tam pusaudzis vēl vienu reizi iespēra nu jau guļošajam policistam. Tikmēr uz notiekošo noskatījās citi audzēkņi, kuri gavilēja un filmēja noziedzīgās darbības.

Nedaudz vēlāk pie cietušā kārtības sarga piesteidzās skolas medmāsa un sniedza pirmo palīdzību. Tikmēr tika izsaukti mediķi un Valsts policijas darbinieki. Cietušais kārtības sargs hospitalizēts, savukārt par uzbrukumu varas pārstāvim aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles alkohola reibumā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Rīgas sanatorijas internātpamatskolas direktore Anita Stukāne uzsver, ka gan viņai, gan skolas personālam notikušais bijis liels pārsteigums. Pusaudzis, kurš nežēlīgi piekāva policistu, līdz šim bijis kluss un mierīgs, kā arī nav izcēlies ar sevišķu interesi par mācībām

Tikmēr skolēnu vecāki jau iepriekš sūdzējušies, ka skolēni šajā skolā uzvedas “diezgan mežonīgi” un netiek disciplinēti.
.
Pusaudzis jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar savu izvēlēto draugu loku ārpus skolas un viņu aktivitātēm.
.
Pret pusaudzi, kurš likumsargu nogrūda, sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kausli neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš vakar Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā piekāva pašvaldības policistu.
Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002.gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.
Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj, par ko tieši.Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
raimo
raimo

Nu ko labi mācīti beērniņi