Slepkavība Pļavniekos: gaišā dienas laikā nošauts “reketa karaļa” Haritonova grupējuma bandītiskās kopkases turētājs

Ekrānuzņēmums

Piektdien, 11. martā, Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka ap pulksten 14.43 Rīgā, Pļavniekos, Saharova un Keldiša ielu krustojumā pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta, informē VP.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijā tika izsludināts plāns “Slazdi” un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu. Tāpat notikuma vietā šobrīd strādā eksperti.

ziņo portāls Kompromat.lv, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošajās iestādēs, slepkavības upuris esot Genādijs Vaļagins, kas deviņdesmitajos gados tika uzskatīts par Latvijas “reketa karaļa” Ivana Haritonova grupējuma bandītiskās kopkases turētāju.

Arhīvs liecina, ka viņu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, atbrīvoja no apcietinājuma.

1998. gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Šodien ir aizturētas personas, kuras iespējams saistītas ar notikušo noziedzīgo nodarījumu. Tāpat Rīgas rajonā Dreiliņos atrasta jau aizdedzināta automašīna “Crysler Voyager”, kura, iespējams, saistīta ar noziegumu.

Valsts policija informē, ka ir aizturētas personas, kuras, iespējams, saistītas ar notikušo noziedzīgo nodarījumu.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
no malas skatoties
no malas skatoties

Bandīti apšauj viens otru, apsveicami.

Jaunups
Jaunups

Lai policija publicē pilnu video, citādi ziņa diletantiski uzrakstīta. Publiskajās fotogrāfijās redzams, ka automašīna vispirms ir cauršauta ar automātu, brīdī kad Vaļaga atvēris vai aizvēris durvis. Pēc tam seko video redzamais, kur džeks ar pistoli piebeidz mašīnā sēdošo un tas izgāžas pa durvīm. Tāpat nesakrīt laiki. Kompromat.lv publicē ziņu par slepkavību vairāk nekā stundu pirms tās. Tāpat video ir redzama balta automašīna pretējā ielas pusē, skatās vai filmē .. Ropažu pašvaldībnieki malači protams.

Toļiks
Toļiks

Naudas plūsma no Krievijas apsīkusi. Tas rada sekas arī kriminālā vidē.

ruksis
ruksis

Vai tiešām pa 30 gadiem Latvijas labi apmaksātie policijas priekšnieki nav spējuši ar šādiem krievu grupējumiem vēl tikt galā?

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Tie ir plānā galdiņa urbēji

grenadieris
grenadieris

lūdzu definējiet kas ir plānais galdiņš. tipa plāna virsma galdam? un kapēc urbēji? kapēc viņiem jāurbj galdiņā. pieļauju, ka galdiņš ir maziņš un plāns. ???