„Reprezentācijas vajadzībām” Ramoliņa uzņēmums iegādājies arī „BMW i8” superauto

Andris Ramoliņš

Kā izrādās, īpaši Vācijā pēc pasūtījuma izgatavots BMW X5, kura oficiāli uzrādītā cena – nepilni 50 tūkstoši eiro – izraisīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aizdomas, nav vienīgais luksus auto, kas bijis nepieciešams Andra Ramoliņa uzņēmumam Stiga RM „reprezentācijas vajadzībām”. Šīm miljonāra vajadzībām līzingā iegādāta elektrificēta luksus automašīna BMW i8, – šāda jauna auto cena ir aptuveni 120 000 eiro.

auto

Kā zināms, pagājušā gada pavasarī A. Ramoliņš nāca klajā ar stāstījumu par, paša vārdiem izsakoties, „traģisku situāciju”, kuras iznākums varot būt – „teju 40 miljonu investīcijas, kas ieguldītas, lai reanimētu bērza saplākšņa ražošanu Kuldīgā, nonāks ūtrupē, 238 darbinieki kļūs par bezdarbniekiem”.

Šādi uzņēmējs reaģēja uz strīdu ar VID par to, vai uz uzņēmuma vārda iegādātā automašīna BMW X5 ir vai nav luksus klases auto, jo uzņēmums ar atlaidi to bija iegādājies par 49 917 eiro (neskaitot PVN). Luksus auto cena VID ieskatā sākas no 50 000 eiro, bet auto cena bez atlaides būtu 67 540 eiro.

A. Ramoliņš toreiz laikrakstam Dienas bizness apgalvoja, ka nekāda atlaide nemaz neesot saņemta: „Tā nebija nekāda atlaide vai tā dēvētā ātrā auto izpārdošana, jo šo BMW X5 vispirms pēc mūsu pasūtījuma uzbūvēja Vācijā un tikai pērnā gada marta nogalē piegādāja uz Latviju.”

Kā izrādās, šī nebūt nav vienīgā luksus klases automašīna, kas A. Ramoliņa uzņēmumam vajadzīga oficiāli „reprezentācijas vajadzībām”. Uzņēmumam, kura darbinieki publiski sūdzas par zemām algām un sliktiem darba apstākļiem, pieder vēl trīs BMW X5, viens Range Rover un viens Mercedes Benz S350 Bluetec 4matic.

Taču „kolekcijas” kronis neapšaubāmi ir retais un ļoti dārgais, reizēm par superauto dēvētais BMW i8, kas uz ielas atpazīstams ne tikai pēc krāsojuma (skat. attēlu), bet arī valsts reģistrācijas numuru BB666.

Kopumā pasaulē šādu hibrīdautomašīnu ir aptuveni 20 tūkstoši, BMW i8 hibrīdiekārtas sastāvā ir 1,5 litru trīscilindru benzīna turbomotors un neliels elektromotors. 100 km/h automašīna sasniedz 4,4 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 250 km/h.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anta
Anta

Ramoliņš par valsts līdzekļiem to auto iegādājās? Pasekojiet labāk līdzi tam, kā tiek šķērdēta nodokļu maksātāju nauda.

ērce
ērce

Tādiem oligarhiem kā Ramoliņam būtu jāmaksā ne mazāk kā 50% no sava ienākuma VID kasē.

pūslis
pūslis

Šajā uzņēmumā strādā negodīgi darba devēji,direktoru ieskaitot.Pēc viņu ieskatiem,tiem pieder pasaule.Ja nedod ar labu,paņems ar varu.

agga
agga

Kāds pēc komunisma ilgojas. Strādāt vajag, tad arī tādu auto varēs iegādāties. Puaro redakcija jau varētu pafiltrēt par ko rakstīt un par ko nē

šarikov
šarikov

Viss ir normāli. Tāda kalibra biezajam 120 taukši tāds nieks vien ir. Ko tad šie grib, lai šis mauc ar kādu pasātiņu vai?

Lata
Lata

izskatās ka te tā skaudība lien ārā pa visiem pakšķiem- ierēdnīši vai negaisīgie dakterīši? Pārējiem jau tas tā….