RD: Deglava tilta balstā veiktais urbums apliecina tā drošumu

Deglava tilts

Rīgas domes Satiksmes departaments šorīt veicis urbumus arī viskritiskākajā stāvoklī esošajā Augusta Deglava ielas pārvada balstā. Pārbaudes liecinot, ka tas atbilst drošības prasībām, pastāstīja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Viņa norādīja, ka departaments urbumus pārvada balstos bija veicis jau iepriekš, taču Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) norādījis, ka pārbaudi vajag veikt arī konkrētajam balstam. “Arī šī pārbaude apliecināja, ka balsta vidus ir pilns ar betonu un ir stabils. Tieši tā, kā norādījām iepriekš,” sacīja Ahuna-Ozola.

Veikto urbumu rezultātus departaments šodien iesniegs BVKB. Vienlaikus abu institūciju pārstāvjiem šodien plānota tikšanās, lai noskaidrotu, vai BVKB ieskatā nepieciešams veikt vēl kādas drošības pārbaudes.

Ahuna-Ozola neizslēdza iespēju, ka gadījumā, ja BVKB saņemtie rezultāti apmierinās, viņi varētu rosināt satiksmi uz pārvada atjaunot.

Kā zināms, pildot iekšlietu ministra S.Ģirģena rīkojumu, ceturtdienas rītā plkst.5 Valsts policijai satiksmei slēdza Deglava ielas tiltu, kā rezultātā būtiski mainīti sabiedriskā transporta maršruti un Rīgas ielās valda sastrēgumi.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Par tilta drošību ar aprēķiniem pierādīja RTU un “Inženierbūves” speciālisti. BVKB nepildīja likumā paredzēto ekspertīzi, ja radušās domstarbības , bet izvairījās no tās , izsakot bažas bez jebkāda pamatojuma, un ceļot paniku saziņas līdzekļos. Visbeidzot tai izdevās iesaistīt IEM. Jau aprīļa sākumā tika uzsākts tā balsta , kurš varēja būt nedrošs, remonts. To uzzinājusi , BVKB nolēma ziņot žurnālistiem par savām bažām, tilts tika slēgts, remonts apturēts. Šis kantoris jāsauc pie atbildības par radītajiem zaudējumiem pilsētai un tās iedzīvotājiem.

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Domājams, ka tilts bija iemesls iznīcināt politiskos konkurentus. Pieļauju, ka neticēt RD šajā situācijā nav pamata, jo ja dome sniegusi nepatiesu informāciju daudziem vienkārši būs reāls ieslodzījums. Šādu risku neviens neuzņemas.