Rasnača pirmslaulību kursi ar blīkšķi izgāzušies

Rasnačs

Dzintara Rasnača vadībā Tieslietu ministrijas izstrādātās vadlīnijas pāriem pirms laulībām izgāzušās interesentu trūkuma dēļ. Rīgā kursus apmeklējuši vien 16 pāri, savukārt provincē vispār neviens nav izrādījis interesi, vēstīja Latvijas Radio.

Šī pilotprojekta sākotnējais mērķis bija sasniegt vismaz 50 pārus, kuri grasās sākt kopdzīvi. Bija paredzēts cilvēkus pirms kāzām informēt par laulību ētiskajiem, tiesiskajiem un vairākiem citiem aspektiem.

Tomēr valsts reģionos tā arī nav izdevies nokomplektēt nevienu klausītāju grupu, bet Rīgā kursus absolvēja vien 16 pāri. Tātad 32 cilvēki. Tieslietu ministrijā uzskata, ka šī neveiksme ir jānoraksta un jāturpina sabiedrība uzrunāt, vēsta Latvijas Radio.

Liela daļa cilvēku, kuri izlemj laulāties baznīcā, tamlīdzīgu kursu noklausās pie sava mācītāja mēnesi pirms kāzām. Ministrijā uzskatīja, ka tāds kurss vajadzīgs arī cilvēkiem, kas laulību slēdz Dzimtsarakstu nodaļā. Visus pārus apmācīja biedrība „Svētās ģimenes māja” un tās piesaistīti lektori. Eksperti ministrijai jau norādījuši, ka būtu jāizvērtē šādu kursu lietderīgums, kā arī jāpārskata to saturs.

Patiesībā interesentu ir vēl mazāk

Latvijas Radio uz ielas sastaptais Maksims par vajadzību pēc šādiem kursiem izsakās lakoniski: “Manai sievai varbūt vajadzētu. Man nē. Nu, tas ir, kā kuram domas, kā kuram. Tas, ka tāda programma ir izveidota, – es dzirdēju, ka tur daudzi par to ierēc, atkal nelietderīgi nauda iztērēta. Manuprāt, lietderība tam kaut kāda ir.”

Savukārt Latvijas Radio korespondenta uzrunātā Sarmīte norāda, ka visu to pašu jau var izlasīt sieviešu žurnālos. “Ja tas nav formāli, tas būtu ļoti labi,” spriež sieviete.

Jāpiebilst, ka biedrība “Svētās ģimenes māja” ir ar katolicisku ievirzi. Pašā biedrībā atzīst, ka visbiežāk tā sniedz lekcijas katoļticīgajiem, kas grasās laulāties.

Kāds avots, kas lūdzis savu vārdu neminēt, Latvijas Radio stāsta, ka īstenībā interesentu skaits varētu būt bijis vēl mazāks. Daļa pāru kursus apmeklējuši, domādami, ka tie paredzēti tieši katoļticīgajiem. Un tikai lekciju laikā sapratuši, ka apgūst citu programmu.

Viena pāra apmācības šajos kursos izmaksāja 160 eiro no valsts maka.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar