Raidījuma „Nekā Personīga” vietu Finanšu policijas PR akcijā atklāj VID pārbaudes slēdziens

Lai gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ilgstoši veikta dienesta pārbaude beigusies tikai ar lēmumu „pārskatīt un pilnveidot sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem, nodrošinot striktu konsekvences ievērošanu attiecībā uz visiem masu medijiem”, šīs pārbaudes anonimizētais slēdziens, ko publicējis portāls Pietiek.com, uzskatāmi atklāj TV raidījuma Nekā Personīga īpašo vietu Finanšu policijas šā pavasara PR akcijās, spodrinot šīs struktūras vadības tēlu.

Kā zināms, šā gada martā Kaspara Podiņa vadītā VID Finanšu policijas pārvalde TV3 raidījumam Nekā Personīga bija noplūdinājusi apjomīgu un detalizētu informāciju par it kā atklātu „PVN shēmu” 1,7 miljonu eiro apmērā, kuras galvenā organizatore – VID darbiniece tikusi aizturēta. Lai iepriekš pat gadījumos, kad VID ziņo par kādu lielu atklātu nodokļu nemaksāšanas gadījumu, tas nekad nav nosaucis konkrētas personas, šajā gadījumā Finanšu policija bija atklājusi par aizturētās vārdu un uzvārdu.

Jau tobrīd bija zināms, ka ideja par šādu nopludināšanu un raidījuma Nekā Personīga izmantošanu, lai pabalstītu Finanšu policiju, kuras publiskais tēls vissmagāk cietis kopš februāra sākuma, kad sižetus par VID un Finanšu policijas darbiniekiem aizsāka Latvijas Televīzija un pēc tam pievērsās citi mediji, radusies Podiņa un kolēģu galvās.

Tā kā Finanšu policijas vadība, par saviem „radošajiem plāniem” informējot arī Pētersoni, nebija spējusi atrast „kanālus”, kā iziet uz Latvijas Televīziju, tad arī ticis pieņemts lēmums kā informācijas kanālu izmantot alternatīvu – raidījumu Nekā Personīga.

Pietiek avoti jau toreiz apliecināja, ka „akcija” ar mērķi uzlabot VID un Finanšu policijas publisko tēlu bijusi sasteigta, pret informācijas publiskošanu iebilduši arī konkrētie šīs lietas izmeklētāji, taču viņu iebildumi apklusināti. Taču sasteigtības dēļ nav izdevies nosaukt nevienu citu it kā atklātās „PVN shēmas” dalībnieku, arī shēmas kopsumma vienkārši „paņemta no griestiem”.

Nu pēc Pietiek pārstāvja oficiāla pieprasījuma publiskotais anonimizētais dienesta pārbaudes slēdziens šo informāciju faktiski pilnībā apliecina. Tiesa, neviens – arī ne Podiņš – par šo informācijas noplūdināšanu un TV raidījuma izmantošanu savtīgos mērķos nekādu sodu tā arī nav saņēmis.

Dokumentus var aplūkot ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar