Prokurora amata kandidāti testā nespēj nosaukt pat vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība

tests

Prokurora amata kandidātu atlases vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmās kārtas tests atkal uzrādījis vājas zināšanas pretendentu vidū, turklāt testa aizpildītājiem grūtības sagādāja nosaukt pat Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu un vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība.

Prokuratūrā noskaidrots, ka pirmajā kārtā prokurora amata pretendentam bija jāizpilda tests, kurā iekļauti vispārīgi krimināltiesību, kriminālprocesuālo tiesību, tajā skaitā starptautiskās sadarbības, un atsevišķi vispārīgi civiltiesību jautājumi, kā arī jautājumi par valsts vēsturi, kultūru un loģiku.

Atbildot kopumā uz 40 jautājumiem un iegūstot vismaz 30 punktus, pretendentam tiek ļauts piedalīties pārbaudījuma otrajā kārtā.

Uz šo pārbaudījumu bija pieteikušies 58 pretendenti, ieradās 45, no kuriem tikai pieci veiksmīgi izpildīja testu un drīkstēja piedalīties pārbaudījuma otrā kārtā.

Pretendentiem grūtības sagādāja vairāki juridisko zināšanu jautājumi, piemēram, tikai trešā daļa pretendentu varēja pareizi atbildēt uz jautājumu par personas vecumu saukšanai pie kriminālatbildības. Krimināllikumā teikts, ka pie kriminālatbildības saucama fiziskā persona, kas līdz nozieguma izdarīšanas dienai sasniegusi 14 vecumu. Mazgadīgais, tas ir, persona, kas nav sasniegusi 14 gadu vecumu, pie kriminālatbildības nav saucams.

Mazāk nekā puse varēja pareizi atbildēt par dalības jēdzienu, kas uzskatāms par vienu no elementārākajiem jautājumiem krimināltiesībās, piektā daļa varēja pareizi atbildēt, kas ir Eiropas apcietinājuma lēmums, un tikai trešā daļa pretendentu zināja, ka īstie brāļi un māsas atrodas otrajā radniecības pakāpē.

Pretendentiem grūtības sagādāja arī jautājums par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Desmit prokurora amata pretendenti nevarēja pareizi atbildēt, ka šī diena ir 4.maijs.

Otrajā kārtā prokurora amata pretendenti izvēlēsies vienu biļeti, kurā būs trīs jautājumi krimināltiesību, kriminālprocesuālo tiesību un kādā citā tiesību nozarē.

Kā zināms, septembrī vienā no izsludinātajām pretendentu atlasēm uz prokurora amatu vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījumu spēja nokārtot vien trīs no 26 prokurora amata pretendentiem.

Jūnijā arī noritēja atlases pārbaudījuma pirmā kārta. Tajā bija pieteikušies 89 pretendenti, taču uz pārbaudījuma pirmo kārtu ieradās 72, no kuriem tikai desmit pretendenti veiksmīgi izpildīja testu un tika pielaisti pārbaudījuma otrajai kārtai.

Iepriekšējos gados vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma pirmajās kārtās bez juridiskas dabas jautājumiem piedāvāti atbilžu varianti uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, kurš ir dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” mūzikas autors un kurā datumā ir Brīvības cīnītāju piemiņas diena. Tāpat testā bijuši tādi jautājumi kā, piemēram, kurš ir Brīvības pieminekļa autors, kura ir Latvijas garākā upe, cik Latvijā ir novadu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mirdza
Mirdza

Grib strādāt par prokuroru, bet nezin elementāras lietas. Kāds kauns!!! Te nu mēs redzam, ar kādām zināsanām apveltīti kandidāti. Un lielos amatos acīmredzot arī sēž tādi nejēgas !!!!

no malas skatoties
no malas skatoties

Tie ir iepriekšējā ģenerālprokurora favorīti.

tendenciozs virsrakts
tendenciozs virsrakts

DAŽI nespēja nosaukt, CITI atkal to spēja.

PILSONIS
PILSONIS

SPĒJ TIE, KURIEM INTERESĒ, KAD PĒC VIŅIEM VAR ATNĀKT.

Fedja
Fedja

Toties zināja: kad caram Putinam ir dzimšanas diena?

PILSONIS
PILSONIS

TĀPAT JAU NELIEŠI UN IDIOTI KĻUVUŠI PAR PROKURORIEM. KO LAI DARA, KA TĀDUS VELK UZ ŠO AMATU !?