Polijā arestē bijušo izlūkdienesta priekšnieku; labi, ka Latvijā nekas tāds nav iespējams

specdienesti
Pjotrs Pitels

Polijas militārā policija paziņojusi, ka trešdien aizturēts bijušais Armijas pretizlūkošanas dienesta (SKW) vadītājs, vēsta Polijas Radio.

«Tiek veikta ģenerāļa [Pjotra] Pitela [darbības] izmeklēšana,» paziņoja aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs. Viņš piebilda, ka Pitels apsūdzēts par nelikumīgu sadarbību ar Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD).

Tostarp Pitela advokāts norādījis, ka viņa klients esot apsūdzēts par kontaktiem ar FDD virsniekiem, nevis par sadarbību ar Krievijas izlūkdienestu.

Laikraksts «Gazeta Polska Codziennie» vēl pērn vēstīja, ka SKW 2010.gada aprīlī noslēdzis vienošanos ar FDD par sadarbību pret abām valstīm vērstu draudu novēršanā.

Šī vienošanās tika noslēgta uzreiz pēc Smoļenskas aviokatastrofas, kurā gāja bojā toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augstākās Polijas amatpersonas.

Laikraksts arī ziņoja, ka apsūdzības pilnvaru pārsniegšanā nolūkā gūt personīgu labumu izvirzītas gan toreizējam SKW priekšniekam ģenerālim Janušam Nosekam, gan viņa pēctecim Pitelam.

Laikraksts arī vēstīja, ka saskaņā ar liecinieku teikto FDD virsnieki varējuši brīvi pārvietoties pa SKW telpām, bet viņu automašīnas neesot tikušas pārbaudītas.

Tikmēr Krievijā SKW virsnieki atradušies pastāvīgā uzraudzībā.

Šajā lietā aprīlī tika nopratināts arī Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, kas vienošanās noslēgšanas laikā ieņēma Polijas premjerministra amatu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: rp.pl

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Janka
Janka

Latvijā vispār nevienu nodevēju nevar arestēt tāpēc ka viņi paši to izlemj.