Policistu vienas dienas bilance: četri vecāku nepieskatīti mazi bērni

bērni

Laikā, kad vēl rit asaras par Liepājā pazudušā un pārāk vēlu atrastā mazā Ivana nāvi, sevišķi satraucoši ir lasīt šo policijas ziņojumu par pieaugušo nepiedodami nevērīgo attieksmi pret maziem bērniem. Negribētos tam ticēt, bet šķiet, ka mazā Ivana bojāeja – vienam pašam, panikas pārņemtam, izsalkušam un izslāpušam, tumšā mežā – nav mudinājusi atbildīgāk izturēties pret vecāku pienākumiem.

11.jūlijā neilgi pēc pulksten 18.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka vienā no Mežciema sabiedriskā transporta pieturvietām atrodas manāmi iereibis vīrietis ar mazu bērnu. Uz notikumu vietu nekavējoties nosūtīta tuvākā policijas ekipāža, vēsta ieraksts Rīgas Pašvaldības policijas Facebook lapā.

Ierodoties norādītajā pieturvietā, sastapts iereibis kungs ar aptuveni sešus gadus vecu zēnu. Vīrietis skaidroja, ka dēlu pieskatot, kamēr māte ir darbā. Policisti telefoniski sazinājās ar puisēna māti, kura apstiprināja, ka dēlu nodevusi pieskatīt tēvam. Sieviete skaidroja, ka atrodas sabiedriskajā transportā un drīz ieradīsies pakaļ atvasei.

Pārrunu laikā iereibušais kungs bļaustījās ar cieņu aizkarošiem izteicieniem. Vīrietim vairākkārtīgi aizrādīts par neadekvāto uzvedību, taču viņš nespēja nomierināties.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās māte, kurai bērns nodots. Savukārt tēvs aizturēts un nogādāts dežūrdaļā, kur viņam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu un piemērots naudas sods 70 eiro apmērā.

Tās pašas dienas vakarā, īsi pirms pulksten 23.00, RPP Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka pie kāda daudzdzīvokļu nama Iļģuciemā atrodas manāmi iereibuši vecāki ar aptuveni trīs gadus vecu bērnu. Uz notikuma vietu nosūtīti autopatruļas darbinieki.

Ierodoties norādītajā adresē, pamanīta vairāku cilvēku kompānija, kurā atradās arī mazs puika. Personas, ieraugot policijas operatīvo transportlīdzekli, kļuva nervozas, savukārt kāda sieviete uzreiz paķēra bērnu un ieskrēja blakus esošajā ēkā. Policisti devās sievietei pakaļ un ēkas otrajā stāvā sastapa bēgošo dāmu. Bēgle skaidroja, ka ar savu dēlu atbraukusi pie draugiem, lai nosvinētu jubileju.

Sarunas laikā no sievietes bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā un noskaidrots, ka viņa ir 2,55 promiļu reibumā.

Kompānijā, kurā uzturējās divus gadus vecais puisēns, visi bija piedzērušies, bļaustījās, savstarpēji strīdējās un lamājās ar cieņu aizskarošiem izteicieniem. Savukārt telpās, kurās bērns pirmīt bija uzturējies, valdīja spēcīga urīna, fekāliju un kanalizācijas smaka. Bērna drēbītes bija nosmērētas un smakojošas.

Lai pārliecinātos par zēna veselības stāvokli, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot bērnu, konstatēja, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Bērna māte skaidroja, ka par dēlu rūpes līdz viņas atžirgšanas brīdim var uzņemties vecmamma. Policisti telefoniski sazinājās ar sirmo kundzi, kura lūdza mazdēlu nogādāt pie viņas.

Puika izņemts no iereibušo cilvēku kompānijas un nogādāts pie vecmammas, kur noskaidrots, ka bezatbildīgajai māmiņai ir vēl viens bērns par kuru aizbildnību jau uzņēmusies radiniece.

Pa to laiku RPP Vidzemes pārvaldes darbinieki devās uz vēl vienu izsaukumu, kurā bija iesaistīti bērni. Šoreiz par apstākļiem, kādos bija atstātas divi bērni ziņoja Valsts policijas darbinieki.
Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas darbinieki pastāstīja, ka pirms neilga laika saņēmuši informāciju par mazu zēnu, kurš kliedzot pa trešā stāva logu pēc palīdzības.

Likumsargi veikuši pārrunas un noskaidrojuši, ka māte bez uzraudzības atstājusi piecus un pusotru gadu vecus bērnus. Sarunas laikā policisti pierunājuši puisēnu nestāvēt pie atvērtā loga un doties atpakaļ pie dzīvoklī.

Apstākļu noskaidrošanas laikā pie policistiem pienāca kaimiņiene, kura nosauca tēva tālruņa numuru. Policisti vīrieti sazvanīja un noskaidroja, ka pāris dzīvo atsevišķi. Ņemot vērā, ka mazajiem ķipariem tūlītēja palīdzība nebija nepieciešama un bērnu tēvs solījās stundas laikā ierasties notikuma vietā, pieņemts lēmums sagaidīt tēvu.

Gaidot tēva ierašanos, kāpņu telpā ieskrēja kāda sieviete, kura skaidroja ir bērnu mātes draudzene. Sieviete bērnus regulāri pieskatot, taču notikuma dienā bērnu māte pie viņas nebija vērsusies. Sieviete atslēdza durvis un policistu klātbūtnē vairākkārtīgi centās sazvanīt bērnu māti, taču viņa uz zvaniem neatbildēja. Tomēr pēc ilgstošas zvanīšanas bērna māte pacēla tālruni un paskaidroja, ka ir jau ceļā uz mājām.

Policisti apskatīja abus bērnus, nevienam no viņiem nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Abi uzturējās labos apstākļos.

Pēc neilga laika mājās ieradās māte, kura skaidroja, ka kopā ar jauno draugu bija aizbraukusi pastaigāties gar jūru. Sieviete policistiem atklāja, ka cerējusi, ka piecus gadus vecais dēls parūpēsies par sevi un pusotru gadu veco māsiņu.

Visos gadījumos lietas materiāli nosūti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem, kuri katru gadījumu izvērtēs atsevišķi.

Ilustratīvais attēls un avots  : RPP Facebook lapa

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar