Policists ilgstoši izspiedis kukuļus par meklēšanā izsludinātas personas atrašanās vietas neizpaušanu

policija

Iekšējās drošības birojs (IDB) nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par kukuļa izspiešanu, informē IDB.

Zinot kādas meklēšanā izsludinātas privātpersonas atrašanās vietu, policists sistemātiski un ilgstošā laika periodā no šīs personas un vēl kāda cita cilvēka izspiedis un pieņēmis kukuļus, lai neziņotu kolēģiem par meklētā atrašanās vietu.

Turklāt policists arī zinājis, ka abas privātpersonas ir iesaistījušās narkotisko vielu nelikumīgā apritē. Policists neveica savus pienākumus un nepārtrauca pretlikumīgo darbību,

bet tā vietā izspieda un pieņēma kukuļus no abām privātpersonām, lai neziņotu kolēģiem par noziegumu.

Kopumā Valsts policijas amatpersona kukuļos no abām privātpersonām saņēma vairākus tūkstošus eiro, informē IDB.

Policistam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Kriminālprocess nosūtīts Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, kas tiek rosināta pret Valsts policijas amatpersonu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta ceturtajā daļas par kukuļa pieņemšanu pēc tā izspiešanas.

IDB 2023. gada pirmajā ceturksnī ir uzsācis 17 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 80 kriminālprocesos.

Šī gada pirmajos trijos mēnešos prokuratūrai nosūtīti 12 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 13 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāts 21 noziedzīgs nodarījums, informē IDB.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar