Policijai izdevies novērst tiesu izpildītāja nolaupīšanu un nogalināšanu

Grišins

Pirmdien, 18. februārī, Valsts policija (VP) nāca klajā ar paziņojumu, ka ir novērsts valsts amatpersonas nolaupīšanas mēģinājums.

Operācijā piedalījusies pretterorisma vienība “Omega”, kā arī VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas amatpersonas.

Janvārī policija saņēma informāciju, ka tiek plānota tiesu izpildītāja nolaupīšana. Savukārt februārī VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar pretterorisma vienību “Omega” nozieguma plānotāju aizturēja. Policija aizturēšanu veica nozieguma plānošanas laikā, bet tiesu izpildītājs par notiekošo neesot zinājis.

VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins žurnālistiem stāstīja, ka nolaupīto personu bija paredzēts turēt kādā pagrabā, apmēram 80 kilometru attālumā no Rīgas. Nozieguma plānotāji vēlējušies piespiest savu upuri vairāku dienu laikā ar internetbankas palīdzību viņiem pārskaitīt kopumā 350 000 eiro. Upuri pēc tam bija iecerēts nogalināt.

Likumsargiem, īstenojot operatīvo pasākumu kopumu, izdevies iegūt pietiekošus pierādījumus par plānoto noziegumu, un februārī aizdomās turētais ticis aizturēts. Patlaban aizturētajam piemērots apcietinājums, un policijai ir aizdomas, ka noziegumā varētu būt iesaistītas arī citas personas. Cietušais neesot bijis pazīstams ar nolaupītājiem, bet viņam bijusi saskarsme, pildot tiešos dienesta pienākumus. Nauda, kuru bija plānots izspiest, tiesu izpildītāja rīcībā bija nonākusi saistībā ar dienesta pienākumu pildīšanu.

Nozieguma plānotājam bijusi pieejama informācija par tiesu izpildītāja darba vietu un situāciju ģimenē.

Aizturētais ir kāds 1962. gadā dzimis vīrietis, kurš arī agrāk bija nonācis policijas redzeslokā. Jašins atzina, ka šādus noziegumus pierādīt ir ļoti grūti, tādēļ “Omega” plānotāju aizturējusi, iekļūstot viņa mājās, darbību plānošanas laikā, lai saglabātu lietiskos pierādījumus. Tiesu izpildītājs, kura nolaupīšana tika plānota, par notikušo uzzinājis tikai pēc iespējamā vainīgā aizturēšanas un šobrīd sadarbojas ar izmeklētājiem.

Vairāk informācijas zemāk pievienotajā video.

Valsts policija novērsa valsts amatpersonas nolaupīšanu: preses konferencē plašāk par novērstā nozieguma apstākļiem un Valsts policijas profesionāli veikto darbu stāsta Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins un Valsts policijas Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

Gepostet von Valsts policija am Dienstag, 19. Februar 2019

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Landlady Lata
Landlady Lata

Nav smuki, bet pačukstēšu jums austiņā: pa daļai žēl, ka operācija neizdevās…