Policija turpina izmeklēšanu par Meroni pārkāpumiem Lemberga mantas glabāšanā

Rudolfs Meroni

Valsts policija kriminālprocesā turpina izmeklēšanu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni par iespējamiem pārkāpumiem koruptīvos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabāšanā.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām darbībām ar arestētu mantu. Patlaban lietā vienai personai piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, skaidro Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā. Jau iepriekš publiski izskanējis, ka šī persona ir Meroni.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, un izmeklēšanās interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Rīgas apgabaltiesa 2020.gada 17.augustā atcēla Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Šonedēļ pēc sprieduma pasludināšanas Lembergaa lietā šīs tiesas tiesnese Irīna Jansone žurnālistiem skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika ieņemts, jo bija saņemtas ziņas par to, ka pret Meroni jau ir sākts kriminālprocess par mantas iespējamo izšķērdēšanu.

Tiesa toreiz nolēma mantu nodot glabāšanā Iekšlietu ministrijas pārziņā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču aģentūrai radās problēmas mantu pieņemt, jo Meroni atsakās šo mantu nodot (ŠEIT vairāk).

Ņemot vērā, ka nav izpildīts tiesas augsta lēmums, Rīgas apgabaltiesa, pasludinot spriedumu Lembergam, pieņēma blakuslēmumu, kurā Valsts policiju aicina sākt kriminālprocesu pret Meroni pēc Krimināllikuma panta par tiesas nolēmuma neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu.

Ja spriedums Lemberga lietā tiks pārsūdzēts, kas, visticamāk, arī notiks, šis blakuslēmums vēl nestāsies spēkā. Patlaban lūgumu tiesai sagatavot pilno spriedumu Lemberga lietā ir iesnieguši vairāki apsūdzēto aizstāvji, kā arī prokuratūra.

Nodrošinājuma valsts aģentūrā nekomentē līdz šim veiktās un plānotās darbības.

Arī Meroni pārstāvis, advokāts Daimārs Škutāns par pirmdien tiesas pieņemto blakuslēmumu atteicās sniegt komentārus, taču Meroni jau pērn ar Škutāna starpniecību noliedza, ka būtu pieļāvis jebkāda veida likumpārkāpumus.

Tikmēr Lemberga sprieduma pasludināšanas dienas rītā Iekšlietu ministrija izplatīja preses paziņojumu par to, ka aģentūras vadītājs Ēriks Ivanovs iesniedzis atlūgumu. Par atlūguma iemesliem preses paziņojumā nekas nav minēts, taču iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) norādījis, ka uzdevis sagatavot scenārijus, kā “mēs tiekam pie jauna NVA vadītāja vistuvākajā laikā.”

Steidzamība saistīta ar valdībā akceptētiem iekšlietu nozares finanšu un investīciju pieprasījumiem iekšlietu dienestiem. “Šobrīd ir nepieciešams tāds NVA vadītājs, kurš tiks galā ar visiem izaicinājumiem – gan valsts mēroga investīciju plānu, gan Meroni lietas aktīvu administrēšanu un citiem svarīgiem iekšlietu nozares izaicinājumiem,” teikts ministrijas paziņojumā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa pirmdien Aivaram Lembergam  piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Ja nākamās tiesu instances nemainīs šādu spriedumu Lembergam tiks konfiscēti īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas, automašīnas, naudas līdzekļi un citas mantas desmitiem miljonu vērtībā. Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. 

Spriedumu iesaistījām pusēm būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā.

Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar