Policija Rātslaukumā aiztur četras personas, tai skaitā Ždanoku

Ždanoka
Foto: Twitter

Piektdienas pēcpusdienā policija Rīgā, Rātslaukumā, ir aizturējusi četras personas, tostarp arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Tatjanu Ždanoku, vēsta portāls Jauns.lv.

Neskatoties uz to, ka Latvijas Krievu savienībai šodien tika liegts rīkot mītiņu Rātslaukumā, daži no Rīgas Krievu savienības tomēr bija uz to ieradušies, tai skaitā Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.

Aculiecinieki vēsta, ka T. Ždanoka iesēdināta policijas busiņā. Policija Rīgā, Rātslaukumā, ir aizturējusi kopumā četras personas, tostarp arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Tatjanu Ždanoku.

Vēlāk Rīgas Rātslaukumā aizturētā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka atbrīvota no policijas iecirkņa un pret viņu sākts administratīvā pārkāpuma process par nesankcionētu piketēšanu.

Izejot no Gogoļa ielā esošā policijas iecirkņa, eiroparlamentārieti vairāki cilvēki sagaidīja ar ziediem.

Vēlāk Ždanoka atbrīvota; viņa uzskata, ka aizturēta nepamatoti

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) uzskata, ka Valsts policijas (VP) darbinieki viņu piektdien Rīgas Rātslaukuma tuvumā aizturējuši pilnīgi nepamatoti.

Politiķe stāstīja, ka VP darbinieki konsultējās ar savu augstāko vadību un tie nevarēja nezināt par EP deputāta neaizskaramību.

Ždanoka uzsver, ka pēc aizturēšanas viņa tika iesēdināta “dzelzs būrī”, tādā, it kā viņa būtu īpaši bīstama persona.

Eiroparlamentāriete uzskata, ka policija viņu aizturējusi nepamatoti, jo viņa nebija piedalījusies nesankcionēta mītiņā, bet gan tieši otrādi – turējusi rokās plakātu, uz kura bijis rakstīts, ka mītiņš nav saskaņots, un aicinājusi klātesošos pamest Rātslaukumu.

Tāpat deputāte uzsver, ka ar domubiedriem bija gatava sākt mītiņu plkst.15, ja tiesa atceltu Rīgas domes lēmumu, ar kuru atteikts mītiņu saskaņot.

Atgriežoties Briselē, Ždanoka sola vērsties ar iesniegumiem pie “vajadzīgam personām”, lai viņas “nelikumīgā aizturēšana” tiktu izgaismota.

Rātslaukuma apkārtnē policija piektdien aizturēja kopumā septiņas personas – vienu par sīko huligānismu, vienu par militārās agresijas slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā, vienu par totalitāro režīmu simbolu izmantošanu publiskā vietā, bet četras par nesankcionētu piketēšanu, informēja Valsts policijā.

Ždanoka tika aizturēta vietā, kur viņas partija “Latvijas Krievu savienība” (LKS) bija plānojusi rīkot mītiņu, taču pašvaldība to nesaskaņoja. Partija gan pati bija aicinājusi līdz ar to nedoties uz šo nesaskaņoto akciju, ja vien tiesa nelems par pretējo. Vēlāk tiesa pašvaldības lēmumu nemainīja.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
trackback

[…] LKS eksistence vēlēšanās valdošajiem politiskajiem spēkiem ir ārkārtīgi izdevīga. Tatjana Ždanoka būtiski sašķeļ krievvalodīgo elektorātu, novājina “Saskaņu”, bet LKS nobīda […]

trackback

[…] sekām.Tomēr bailes vienmēr var mēģināt pārvarēt. Ja ir kāds būtisks iemesls to darīt. Tatjana Ždanoka ja ir tieši otrādi? Ja bailes nav vienīgais faktors? Ja ir vēl kāds cits pamudinošs iemesls […]

Vārds*
Vārds*

Ždanoka pilnīgi uzplaukusi aiz restēm. Re kā smaida krasavica!

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Tatjana Ždanoka atgādina sturī iedzītu jenotu mātīti. Atņirgti zobi liecina par agresiju.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Tatjana Ždanoka būrī sēž kā tāds zvēriņš. Vizuāli viņa atgādina jenotu mātīti.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Reste
Reste

Pieztāv viņai tas būris, nu piestāv.

Dr.Āte
Dr.Āte

Ždanokas problēmas nāk no tā, ka viņa jaunībā nav bijusi seksuāli piepildīta.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Šādos gadījumos ir jāsauc klāt Dr. Viktors Arājs.

Ēriks
Ēriks

Šito žīdeni dzīt no Latvijās ar sūdainu koku, atņemot pilsonību.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Ļaudis no ”Pērkoņkrusta” draudzes var nākt talkā, un nosūtīt Tatjanu Ždanoku pie Dieviem.