Policijā likvidēs 632 amata vietas

Ministru kabinets otrdien apstiprinājis darba organizācijas un izmaiņu sistēmu Valsts policijā, kas paredz 632 amata vietu likvidāciju, saglabājot pašreizējo policistu skaitu, liecina iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) paustais preses konferencē pēc valdības sēdes.

Ģirģens to vērtēja kā diezgan vēsturisku brīdi, jo Valsts policiju sagaida neatgriezeniskas izmaiņas struktūrā. “Mēs nepiekrītam stagnācijai, policijai jābūt ātrai, mobilai un pieejamai attiecībā pret sabiedrību,” sacīja Ģirģens.

Ministrs norādīja, ka uzsvars tiek likts uz 632 amata vietu likvidāciju, saglabājot pašreizējo policistu skaitu.

“Tiem, kas šobrīd strādā policijā, nav jāuztraucas par savām darba vietām,” nomierināja ministrs. Savukārt nākamais pārmaiņu posms paredz iesaistīt sabiedrību iekšējā drošībā jeb veidot “comunity police” institūtu. “Sabiedrība palīdzēs policijai iekšējās drošības stiprināšanā, cīņā ar noziedzīgiem nodarījumiem. Viņš norāda, ka visā pasaulē valstīs ir ļoti attīstīts tieši šis “sabiedriskās policijas” institūts jeb sabiedrības līdzdalība.

Visbeidzot trešais uzsvars būs uz tehnoloģisko atbalstu – kamerām, sejas atpazīšanas programmām un visām citām inovācijām, kas patlaban esot prioritāte Eiropas Savienībā.

Ģirģens arī informēja, ka valdība jau ir apstiprinājusi tiesībsargājošo iestāžu izglītības modeli. Līdz ar to, proti, ar 1. septembri būs atrisināta Policijas akadēmijas likvidēšanas jautājums. Policistiem būs pieejama augstākā juridiskā izglītība ar maģistra grādu, turklāt šo izglītību finansēs no budžeta līdzekļiem. Kā ļoti būtisku ministrs uzskata arī darba vides sakārtošanu.

Tāpat Ģirģens kā prioritāti nākotnē nosauca amatpersonu pārkāpumu samazināšanu. Viņš pauda cerību, ka šis mērķis tiks sasniegts tuvākajā laikā.

“Kopumā vairs nebūs tā kā bija pirms pāris gadiem, nebūs kā ir šodien. Strādāsim sabiedrības labā. Policists būs ar augstu prestižu, pieejams sabiedrībai 24/7,” sacīja Ģirģens.

Valsts policija un iekšlietu ministrs otrdien valdībā prezentēja Valsts policijas darba organizācijas un struktūras izmaiņu plānu.

Policijas vadība rosina veikt izmaiņas atlīdzības sistēmā un izmeklētāju mēnešalgu piesaistīt rajona prokurora mēnešalgai. Šādas izmaiņas no budžeta prasītu 7,9 miljonus eiro gadā.

Savukārt kā citas izmaiņas piedāvātas noteikt reaģējošā policijas transporta un policista ekipējuma standartu, atteikties no policijai neraksturīgām funkcijām – objektu apsardzes, konvoja, ielu slēgšanas, pavadīšanas pašvaldību un komersantu rīkotos pasākumos, ieviest darbinieku amata vietas, kas nodarbotos ar apsardzi, pārskatīt īslaicīgās aizturēšanas vietu skaitu, kā arī decentralizēt funkcijas reģionu un iecirkņu līmenī.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar