Policija Kokneses novadā izņēmusi līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā

kokaīns

Valsts policija (VP) starptautiskās sadarbības rezultātā izņēmusi divas tonnas kokaīna, kas ir līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā.

Veiksmīgas starptautiskās sadarbības rezultātā īstenota operācija kokaīna tranzīta apturēšanā, izņemot līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas augstvērtīga kokaīna aptuveni 65 miljoni eiro apmērā.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pirmdien preses konferencē skaidroja, ka narkotisko vielu apkarošana nav konkrētas valsts problēma, tā ir visas pasaules problēma. Tiek ieguldīti milzīgi līdzekļi, lai narkotisko vielu izplatīšana tiktu apkarota.

Arī viena no Valsts policijas prioritātēm ir narkotisko vielu apkarošana.

Ķuzis arī norādīja, ka aizturēšanas operācija noslēdzās veiksmīgi pateicoties tam, ka Valsts policija ir ciešs sadarbības partneris jebkurai valstij, kura godprātīgi cīnās ar narkotisko vielu izplatīšanu.

“Tas apjoms, kas izņemts, Latvijā ir unikāls un kaut kas nebijis. Tāpat, šī krava nav paredzēta Latvijas iedzīvotājiem un skaidrs, ka kravai ir starptautisks mērķis,” akcentēja Ķuzis.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, savukārt, uzsvēra, ka 8.janvārī, sadarbojoties ar ASV, notika starptautiskās operācijas noslēguma fāze – Kokneses novadā tika atklātas 42 kartona kastes, kurās bija briketes, iespējams, ar kokaīnu, vēl tiks veiktas ekspertīzes.

Minētajās kastēs atradās briketes ar dažādiem logo – “TNT”, “BADBOYS”, briketes ar delfīna attēlu un citiem logo.

Pašlaik izpētītajās briketēs atrodas kokaīns, 80% tīrs, kas skaitās augstas kvalitātes.

Aizturēti pieci Latvijas pavalstnieki, trim no viņiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Pārējiem diviem aizturētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts līdzeklis.

Šībrīža informācija liecina, ka kokaīns nācis no Ekvadoras, visticamāk, izmantojot kuģi.

Kravas vērtība tiek lēsta 65 miljonu eiro apmērā. Mazumtirdzniecībā šis skaitlis ir trīs vai četras reizes lielāks. Piemēram, Latvijā viens grams kokaīna (ar mazāku tīrību) melnajā tirgū maksā no 70 līdz 120 eiro gramā.

Grišins norādīja, ka likumsargiem vēl būs jāveic pamatīgs darbs – nepieciešams izpētīt katru briketi un veikt citas darbības.

Pašlaik izmeklētāji skaidro, vai “šī operācija” bija vienreizēja, teica Grišins, atbildot uz jautājumu, vai nav aizdomas, ka aizturētie ar šo rūpalu varētu nodarboties jau ilgāku laiku.

Grišins norādīja, ka izmeklēšana neesot bijusi gadiem ilga un bija jārīkojas operatīvi. Aizturētās personas pie atbildības tiks sauktas Latvijā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Yes
Yes

Viss jau būtu labi, tikai kur mūsu policijā pazuda 4kg kokaīna??