Pedofilu čaklais palīgs – internets?

Pedofilu upuru skaits ir pieaudzis tieši interneta dēļ, uzskata Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Pedofilu skaits valstī, iespējams, nav mainījies, taču varētu būt palielinājies dzimumnoziegumos cietušo bērnu pulks, pirmdien  LNT raidījumā “900 sekundes” atzinusi speciāliste.

Tostarp arī jāņem vērā, ka cilvēki vairāk uzdrošinās runāt par dzimumnoziegumiem, un, iespējams, tieši šī iemesla dēļ tie arvien biežāk tiek atklāti.

Rieksta-Riekstiņa neslēpa, ka bieži arī bērnu vecāki, strīdoties un grasoties šķirties, vēlas izrēķināties ar partneri un apmelo viens otru dzimumnoziegumos pret bērnu. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja aicināja to nedarīt, jo, mēģinot atklāt noziegumu, kas nemaz nav noticis, izmeklētāji zaudē laiku, ko varētu veltīt īstu noziegumu šķetināšanai.

Bērnu tiesību aizstāve aicināja ikvienu nebaidīties un ziņot par izdarītiem dzimumnoziegumiem tiesībsargājošajām iestādēm vai zvanot pa kādu uzticības tālruņiem.

 

Avots: LNT, LETA

Populārākie raksti1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
haralds
haralds

pedofīlu upuru skaits pieaudzis ne tikai interneta, bet arī elektrības, sabiedriskā transporta, masu mediju, drukātās preses, velisapēdistu celiņu, centrālās apkures, liftu, kāpņutelpu, parku, skolu, bernudārzu, centrāl’ kolchõz tirgus, sabiedrisko nužņiku un bibliotēku dēļ!