Pauž bažas par vēlmi iegūt un uzkrāt datus par Latvijas skolēnu seksualitāti

bērni

Vairāk nekā 50 skolēnu vecāku, kultūras un izglītības jomas pārstāvju un juristu vēstulēs Valsts prezidentam, tiesībsargam, labklājības un iekšlietu ministriem, kā arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, Valsts izglītības satura centram un Datu valsts inspekcijai pauduši bažas par “LGBT kopienas mēģinājumu slepus, bez vecāku piekrišanas iegūt datus par vidusskolēnu dzimumidentitāti, seksualitāti, piedāvājot viņiem mulsinošus, dažādus provokatīvus variantus”.

Kopiena ir publicējusi “The Free project”, kura mērķis, kā minēts pētījuma aprakstā, ir iegūt vairāk informācijas par tiem skolēniem, kuri “sevi identificē kā lesbietes, gejus, biseksuāļus, transpersonas, vai kvīrus (LGBTQ), vai arī tos, kuri vēl nav pārliecināti par savu seksuālo orientāciju vai dzimuma identitāti”.

“LGBTQ ideologi pārkāpj jebkādas robežas, ievācot nepilngadīgo personu privātos datus. Un viņi to dara slepus, vecākiem nezinot, turklāt ignorējot bērnu vecumu, jo, lai piedalītos šajā pētījumā, vecāku atļauja nav nepieciešama jauniešiem, kuriem ir mazāk par 18 gadiem,” uzsvēris viens no vēstules autoriem, Jānis Jēkabsons.

Pēc vēstulē teiktā, satraukumu vecākos rada arī aptaujas jautājumi, kuros tiek lūgts norādīt savu skolu, klasi, vecumu, aprakstīt ģimenes materiālo situāciju un ieradumus. Tāpat tiek lūgta privāta informācija par vecākiem, tos apzīmējot kā vecāks Nr.1 un vecāks Nr.2, un citiem sensitīviem ģimenes jautājumiem.

Vēstules autori vērsušies valsts atbildīgajās iestādēs ar lūgumu izvērtēt aicinājumu, lai novērstu mēģinājumu slepus iegūt datus par skolēnu privātumu un seksualitāti.

“Kas uzglabās iegūtos datus? Kādiem nolūkiem tie tiks izmantoti? Nepilngadīgu bērnu izmantošana šādās apšaubāmās aptaujās par sensitīvām, privātām tēmām ir pilnīgi nepieļaujama. Turklāt nav izslēgta datu izmantošana negodprātīgiem mērķiem, nav garantēta to nenokļūšana dzimumnoziedznieku rokās,” uzsvērts nosūtītajā vēstulē.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: aprinkis.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no Olimpa kalna
Skolnieciņš no Olimpa kalna

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā – brīvības un iespēju gadsimtā. Mūsu sabiedrībā sadzīvo dažnedažādākie cilvēki ar dažnedažādākajiem pasaules uzskatiem. Diemžēl pat 21. gadsimta sākumā mūsu sabiedrību vel joprojām nomoka aizspriedumi, neiecietība un naids. Bieži vien šie aizspriedumi, kas vairo ļaužu prātos neiecietību un naidu, ir iracionāli. Tiem pat nav loģiska pamatojuma. Tumšie viduslaiki – kristietības šovinisma laiki – ir beigušies. Eiropā valda miers un laime. Nežēlīgais un šausminošais laiks, kad inkvizīcija nesodīta varēja nogalināt jebkuru cilvēku, ir beidzies. Nevajag dzīvot viduslaiku tumsonībā. Nevajag dzīvot viduslaiku māņos. Mūsu sabiedrībai ir jākļūst atvērtākai, iecietīgākai un draudzīgākai. LGBTI kopienas cilvēki ir tādi paši sabiedrības… lasīt vēl »

Skolnieciņš no Olimpa kalna
Skolnieciņš no Olimpa kalna

Mēs dzīvoja Latvijā – brīvā un atkarīgā valstī. Mūsdienu Latvija ir vieta, kur katram cilvēkam ir tiesības atrast savu personīgo laimi. Diemžēl mūsu sabiedrībā vel aizvien valda neiecietība gan pret reliģiozajām, gan pret seksuālajām, gan pret cita veida minoritātēm. Mūsu sabiedrībai trūkst drosmes un empātijas, lai pieņemtu citādāko. Tādējādi šī nepatika rada spriedzi un diskomfortu mūsu sabiedrībā. Neiecietība vairo ciešanas, tā attālina cilvēkus citu no cita. Ilgie baiļu un terora gadi, kad valdīja Padomju Savienība, ir beigušies. Ir pienācis laiks pārmainām. Ir pienācis laiks saticībai, sapratnei un mīlestībai. Lesbietes, geji, biseksuāļi un transseksuāļi ir tādi paši cilvēki kā mēs. Būsim… lasīt vēl »

pāri robežām
pāri robežām

visatļautība nav nekādu robežu Satrakojušies praidisti negrib nojaust neko par bērnu tiesībām un tte kādas ētiskas rožas neskar šo īpašo izlasi

Vaira
Vaira

Ko par šo latviskuma zaimošanu saka mūsu Kultūras un Izglītības ministri ?

Anda
Anda

Tur jāraksta iesniegums policijai !

Barta
Barta

Te kādam kaut kas sāk pielekt, kur aizgājis radikālais feminisms? Izskatas, ka nē… nu tad turpinam tēlot muļķus un bazarējam tālak

Derdz
Derdz

Vai pie sienas aptrakuši