Par Vladimira Vaškeviča spridzināšanu – mūža ieslodzījums

Vladimira Vaškeviča
Vladimirs Vaškevičs

Par Vladimira Vaškeviča, bijušā Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka, slepkavības mēģinājumu un vairāku uzņēmēju pasūtījuma slepkavībām apsūdzētajiem vīriešiem Rīgas apgabaltiesa trešdien piesprieda mūža ieslodzījumu.

 

Kā galīgais sods apsūdzētajam Mārtiņam Putniņam noteikts mūža ieslodzījums ar policijas kontroli uz trīs gadiem. Apsūdzētajam Sergejam Markevičam piespriests mūža ieslodzījumus ar policijas kontroli, piemērojot viņam izraidīšanu no Latvijas. Tāds pats sods piemērots arī Edgaram Krogertam.

Tiesa nolēma atcelt Rīgas apgabaltiesas 2011.gada 18.marta lēmumu par apzināti nepatiesu liecību konstatāciju.

Pilns spriedums būs pieejams 16.septembrī, kad to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Pērn februārī Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments atcēla apelācijas instances spriedumu, ar kuru visiem trim vīriešiem par izdarītajiem noziegumiem tika piespriests mūža ieslodzījums. Drošības līdzekli – apcietinājumu – apsūdzētajiem AT Krimināllietu departaments atstāja negrozītu. AT Krimināllietu departaments savā lēmumā norādījis, ka tiesa nav pienācīgi pārbaudījusi lietas pierādījumus un izmantojusi nepieļaujamus pierādījumus. Lēmumā norādīts, ka pārkāptas apsūdzēto Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6.pantā un Satversmes 92.pantā noteiktās tiesības uz lietas izskatīšanu taisnīgā un objektīvā tiesā.

2013.gada maijā AT Krimināllietu tiesu palāta piesprieda mūža ieslodzījumu visiem trim vīriešiem, kuri apsūdzēti par uzņēmēju Genādija Peredeļska, Gata Aišpura un Aigara Lūša slepkavībām, kā arī Vaškeviča slepkavības mēģinājumu. Kā toreiz informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, izskatot lietu apelācijas kārtībā, AT atcēla pirmās instances tiesas spriedumu un taisīja jaunu nolēmumu, taču apsūdzētajiem piespriestie pamatsodi līdz ar to palika nemainīgi.

Latvijas pilsonim Putniņam AT piesprieda mūža ieslodzījumu bez mantas konfiskācijas ar policijas kontroli uz trīs gadiem. Tādu pašu sodu saņēma šajā lietā apsūdzētie Lietuvas pilsoņi Markevičs un Krogerts. Turklāt viņiem AT papildus piemēroja izraidīšanu no Latvijas pēc iznākšanas no cietuma, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz desmit gadiem.

2007.gada februārī Rīgā, Slokas ielas mājas pagalmā, tika nošauts uzņēmējs Peredeļskis, 2007.gada septembrī Jēkabpilī, Rīgas ielā, tika nošauts uzņēmējs Aišpurs, bet 2008.gada janvārī Garkalnes novada Priedkalnē tika nošauts uzņēmējs Lūsis. Viens no uzņēmējiem nodarbojās ar kravu pārvadājuma biznesu, divi pārējie – ar gaļas pārstrādes biznesu.

Savukārt automašīna «Subaru Impreza», ar kuru pārvietojās Vaškevičs, tika uzspridzināta 2007.gada 21.maijā. Vaškevičs šajā incidentā guva smagus miesas bojājumus.

2009.gada decembrī policija paziņoja par vairāku uzņēmēju slepkavību atklāšanu.

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar