Par ūdeni būs jāmaksā vairāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunus ūdens saimniecības pakalpojumu tarifus SIA „Rīgas ūdens”.

Sākot ar šī gada 1.jūniju SIA „Rīgas ūdens” lietotāji par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem maksās 1,59 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)) par kubikmetru līdzšinējo 1,28 eiro vietā. Tas ir par četriem centiem mazāk nekā “Rīgas ūdens” piedāvātais.

Attiecīgi tarifs par ūdensapgādes pakalpojumu kubikmetru būs 0,85 līdzšinējo 0,63 eiro vietā, bet tarifs par kanalizācijas pakalpojumu 0,74 eiro līdzšinējo 0,65 eiro vietā. Tarifos nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis.

Saskaņā ar SIA „Rīgas ūdens” aprēķiniem Rīgas pilsētā daudzdzīvokļu māju segmentā mājsaimniecībā vidēji patērē apmēram 6,1 kubikmetrus ūdens mēnesī, tādējādi izmaksas vienai mājsaimniecībai Rīgā vidēji pieaugs par 1,89 eiro mēnesī jeb 2,29 ar PVN.

Saskaņā ar SPRK informāciju līdz šim Rīgā bija zemākais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs. Pēc  izmaiņām tas būs trešais zemākais.

Šobrīd spēkā esošie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi Rīgā nav mainīti kopš 2014.gada jūlija.

SPRK vadītājs Rolands Irklis norādīja, ka izmaksu pieaugumu radījuši gan Rīgas domes saistošajos noteikumos iekļautās prasības ceļu seguma atjaunošanai pēc inženiertīklu remontiem, kā arī vairāki citi faktori.

“Ietekme uz izmaksām, kas bija redzami tarifu projektā, bija minimālās algas un vidējās darba samaksas pieaugumam valstī. Un Rīgas reģionā to uzņēmumi izjūt diezgan jūtami. Darbaspēks ir grūtāk pieejams, un cīņa par darbiniekiem atsākas, līdz ar to tas neizbēgami skar arī sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju, tādu lielu uzņēmumu kā “Rīgas ūdens”. Arī viņiem neizbēgami nepieciešams kāpināt darbinieku atalgojumu, lai noturētu,” skaidroja Irklis.

Tāpat tarifu pieaugumu skaidro ar uzņēmuma pamatlīdzekļu nolietojuma pieaugumu saistībā ar investīcijām: “Proti, tiek atjaunoti daudzu desmitu gadu garumā novecojuši ūdensvadi, tiek veiktas investīcijas, lai paaugstinātu ūdens kvalitāti, piemēram, atdzelžošanas iekārtas.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar