Par spiegošanu Krievijas labā – trīs gadi nosacīti

spiegs
Ekrānuzņēmums

Vidzemes rajona tiesa Madonā par vainīgu spiegošanā Alūksnes novadā atzina Juriju Stilvi, piespriežot viņam trīs gadu nosacītu cietumsodu.

Stilvem piespriesta arī probācijas uzraudzība trīs gadu un sešu mēnešu garumā, sodā ierēķinot aptuveni deviņus mēnešus, ko viņš jau pavadījis apcietinājumā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Viņš, pēc Drošības policijas teiktā, ilgākā laika posmā Krievijas specdienesta uzdevumā vācis un nodevis tam ziņas par Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru un citiem objektiem.

Izmeklēšanā arī atklāts, ka Stilve Krievijas teritorijā sadarbojies ar kaimiņvalsts specdienesta virsnieku. Kratīšanā viņa dzīvesvietā atrasti arī nelikumīgi glabāti šaujamieroči un munīcija. Tiesas procesa laikā Stilve sev inkriminētajos noziegumos atzinies un paudis nožēlu par izdarīto.

Apsūdzības virzītāja komentāru par tiesas lēmumu un to, kādas konkrēti ziņas vāktas un kam nodotas, gan iegūt neizdevās. Prokurore, kas piedalījās šīsdienas sēdē, norādīja, ka tikai aizstāj kolēģi. Savukārt prokuratūras preses dienestā savukārt atbildēja, ka komentārus sniegs vien tad, kad par lietu atbildīgais prokurors atgriezīsies no atvaļinājuma. Apsūdzētā advokāte gan Latvijas Televīzijai norādīja, ka arī apsūdzības virzītājs prasījis nosacītu sodu un, tā kā viņas klientu tiesas iznākums apmierina, lēmums, visticamāk, netiks pārsūdzēts

Pēc sprieduma nolasīšanas Stilve no komentāriem vairījās, sakot, ka nevēlas runāt. Viņš gan apstiprināja, ka savu vainu atzinis. Lai paskaidrotu, par ko viņam piespriests sods, vīrietis atbildēja, ka tad ir “jālasa izmaiņas likumos”.

Vēlāk gan notiesātais Latvijas Televīzijai skaidroja, ka vienkārši sūtījis bildes draugiem Krievijā. Par izteikto vainas atzīšanu viņš teica: “Kad piedāvā variantus, vienmēr izvēlas mazāko.”

Savukārt par spiegošanu Krievijas labā notiesātā Stilves radinieki ir pārliecināti, ka vīrietis nekādas aizliegtas darbības nav veicis. Tomēr pats apsūdzētais tiesas spriedumu, visticamāk, nepārsūdzēšot, jo jūtas laimīgs, ka ticis brīvībā, raksta “Latvijas Avīze”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV Panorāma
Foto: ekrānuzņēmums no YouTube

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar